Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Total: 152
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.402Z

Çështja Cakaj, gazetarët: Si vajtët e zgjodhët ministër? Balla: Lëreni djalin

Kreu i Grupit të PS, Taulant Balla është pyetur nga gazetarët në Open lidhur me precedentin Gent Cakaj, me të riun nga Kosova, që u refuzua të dekretohej si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, por që e mori këtë detyrë nga kryeministri Edi Rama, i cili i delegoi detyrat pasi k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:44.017Z

Cakaj shkarkon Konsullin e Përgjithshëm të Shqipërisë në Bari, ja kush e zëvendëson

Shkarkime në Konsullatën shqiptare në Bari të Italisë. Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, ka shkarkuar sot nga detyra Konsullin e Përgjithshëm në Bari, Ardian Haskajn, sipas “News24”. Në vend të Haskaj, Cakaj ka emëruar Genta Mburimin. Shkarkimi në Konsullatën n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.165Z

Ministri i ri me angazhime të rëndësishme, Cakaj takime në SHBA me zyrtarë të lartë

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj nis vizitën e tij në SHBA ku ndodhet për të marrë pjesë në Ministerialin e NATO-s, si dhe për të zhvilluar një sërë takimesh dypalëshe me përfaqësues të lartë amerikanë dhe homologë të tij nga vendet aleate. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.254Z

Përplasje Rama-Bushati, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen Cakaj

Shprehja e qëndrimit pro ndryshimit të kufirit Kosovë-Serbi duket se do të ndikojë negativisht në karrierën politike të Gent Cakajt në Shqipëri dhe ashtu siç pritej ky fakt kushtëzoi edhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos e dekretuar atë në krye të Ministrisë së Jashtme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.478Z

Nga Bukureshti në SHBA, Cakaj: Shqipëria me aleatët për shkatërrimin e ISIS

Ministri në detyrë i punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka marrë pjesë në takimin e Koalicionit Global në SHBA, ku ka shprehur me bindje gatishmërinë e Shqipërisë për të qenë përkrah aleatëve, si dhe autoriteteve të Irakut, në përpjekjet e përbashkëta për të shkatërruar përfundi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.471Z

Cakaj ndez gjakrat në Bukuresht, ministri serb: Rama po na provokon, pse Kosova

Gent Cakaj ka pasur dje takimin e parë si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, de facto. Ai ka marrë pjesë në Samitin e Ministrave të Jashtëm të BE-së dhe vendeve të Ballkanit që u zhvillua në Bukuresht në kuadër të presidencës rumune të Këshillit të Ministrave të BE-së. Por Cak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.461Z

Cakaj shkarkon ambasadoren në Athinë dhe disa zyrtarë, ja kë propozon për ta zëvendësuar. Shkak u bënë

Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, ka shkarkuar sot nga detyra ambasadoren shqiptare në Athinë, Adriana Hobdarin, sipas News24. Cakaj ka shkarkuar po ashtu edhe disa zyrtarë në ambasadë, vendim i marrë pas ankesave të emigrantëve. Ndërkohë, në vend të Hobdarit, Cakaj i ka pro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama