Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Total: 152
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.254Z

Cakaj, Haxhiu: Ska thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenarist i çështjes

Në një lidhje në studion e Open, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi. Caka nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve. Argument

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.216Z

Martesa/ Festa me miqtë e ministres Shahini, i pranishëm Gent Cakaj (FOTO)

Çifti ish-Vetëvendosës janë quajtur nga mediat në Kosovë, Besa Shahini dhe Dardan Molliqaj, të cilat kurorëzuan vetëm pak ditë më prë me martesë lidhjen e tyre të dashurisë. Pas largimit nga gjiri i partisë së Albin Kurtit, Shahini është promovuar si ministre e Arsimit në Shqipë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.255Z

Cakaj, Meta: Nuk ka fuqi në botë ti bëjë shantazh Presidentit!

Presidenti Ilir Meta ka vazhduar replikat me kryeministrin Rama mëngjesin e sotëm, në lidhje me mosdekreytimin e ministrin të Jashtëm Gent Cakaj. Në një postim në Facebook, kreu i shtetit, ka deklaruar se nuk ka njeri në botë që mund ti bëjë shantazh Presidentit të Republikës së Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.542Z

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën

Në intervistën për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për çështjen Cakaj, për të cilën pati një përplasje të ashpër me kryeministrin Edi Rama kur refuzoi ta drektronte si ministër të Jashtëm 28-vjeçarin. Meta ka vlerësuar punën e Ditmir Bushatit në krye të ME

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.255Z

Çështja Cakaj, Haxhiu: Ska thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenaristi!

Në një lidhje në studion e Open, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi. Caka nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve. Argument

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.469Z

Prapaskenat e përplasjes/ Gent Cakaj humbet gjyqin për pasaportat e vjedhura dhe shkrin ambasadën në Greqi

AMBASADORJA E SHKARKUAR, ARDIANA HOBDARI (DJATHTAS) AMBASADORJA E PROPOZUAR, LUELA HAJDARAGA ARISTIR LUMEZI/ Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, ka shkarkuar dje ambasadoren e Shqipërisë në Athinë, Ardiana Hobdari, dhe pjesën më të madhe të stafit të ambasadës sonë. Vendimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.255Z

Cakaj, zëdhënësi i Metës: Ja kandidati i Batonit, do ndryshonte kufijtë (Video)

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka trazuar ujërat në politikën shqiptare duke futur në luftë Kryeministrin Edi Rama me Presidentin ilir Meta, por edhe repartet respektive. Në krahun e Ramës janë rreshtuar deri më tani publikisht analisti kosovar Baton Haxhiu dhe kreu i Gr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama