Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Total: 152
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.471Z

Cakaj ndez gjakrat në Bukuresht, ministri serb: Rama po na provokon, pse Kosova

Gent Cakaj ka pasur dje takimin e parë si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, de facto. Ai ka marrë pjesë në Samitin e Ministrave të Jashtëm të BE-së dhe vendeve të Ballkanit që u zhvillua në Bukuresht në kuadër të presidencës rumune të Këshillit të Ministrave të BE-së. Por Cak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.461Z

Cakaj shkarkon ambasadoren në Athinë dhe disa zyrtarë, ja kë propozon për ta zëvendësuar. Shkak u bënë

Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, ka shkarkuar sot nga detyra ambasadoren shqiptare në Athinë, Adriana Hobdarin, sipas News24. Cakaj ka shkarkuar po ashtu edhe disa zyrtarë në ambasadë, vendim i marrë pas ankesave të emigrantëve. Ndërkohë, në vend të Hobdarit, Cakaj i ka pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.563Z

Cakaj takon asistenten speciale të presidentit Donald Trump (Foto)

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj zhvilloi takime të nivelit të lartë në Munih të Gjermanisë. Në Konferencën e Sigurisë, ai pati rast të takohet edhe me Fiona Hill, asistenten Speciale të Presidentit amerikan, Donald Trump, e cila njëkohësisht ushtron funksionin e drejtore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.473Z

Cakaj shkarkoi ambasadoren, ja çfarë thotë ambasada shqiptare në Athinë

ARISTIR LUMEZI/ Ambasada shqiptare në Athinë ka sqaruar dje se nuk ka asnjë njoftim zyrtar për shkarkimin e ambasadores Ardiana Hobdari. E pyetur nga BalkanWeb, në një reagim zyrtar ambasada shqiptare në Athinë sqaron se nuk ka njoftim zyrtar nga institucioni përkatës, Ministria e Punëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.507Z

Ferhat Cakaj, një jetë e jetuar, me pasionin për artin dhe letërsinë

Intervistë me Aurora Ndreu Cakaj, vajza e shkrimtarit dhe publicistit të mirënjohur salariot, Paradokohësh u nda nga jeta Shkrimtari dhe Publicisti Ferhat Cakaj, i cili ishte dhe do të mbetet, si një nga figurat më të spikatura të letërsisë shqipe mes dy epokave;- të shekullit 20-të dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.368Z

Rama nuk bëhet ministër i Jashtëm, delegon kompetencat te Gent Cakaj

Kryeministri Edi Rama i ka deleguar detyrën e ministrit të Jashtëm Gent Cakajt, i cili do ta drejtojë këtë institucion pas shkarkimit të ish-ministrit Bushati. Presidenti Meta dekretoi Ramën si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, por kryeministri ia delegoi këtë detyrë Gent Caka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.156Z

Furtuna në diplomaci, ja diplomatët e shkarkuar nga ministri Cakaj

Ministri në detyrë, Gent Cakaj ka ndërmarrë një aksion për pastrimin e diplomacisë nga ata që ai i cilësoi si miq e krushqi. Mësohet se Cakaj ka vendosur shkarkimin e 28 diplomatëve shqiptarë, të cilët thuhet se nuk përmbushin kriteret e ligjit për shërbimin diplomatik dhe janë te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama