Rezultate te kerkimit per termin: +Carmeni

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.625Z

Gezim Myshketa sukses me operan Carmen

Edhe pse vetëm 30 vjeç ka tanime nje karriere ndërkombëtare të afirmuar baritoni shqiptar Gëzim Myshketa, i cili me interpretimin e tij në operën "Carmen" shkëlqeu në hapje të festivalit të njohur operistik të Macerat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.377Z

"Carmen", per here te pare edhe balet ne TOB

Per here te pare kete te diel "Carmen" do te ngjitet si balet ne Teatrin e Operes dhe Baletit. Fale nje bashkepunimi me kompanine italiane "Balleto del Sud", TOB i ka besuar koreografine, skenen dhe kostumet italianit Fredy Franzutti, i cili me trupen e tij e ka performuar shpesh "Carmen" ne skena n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.385Z

Carmen, artistë italianë dhe shqiptarë në një histori dashurie dhe krimesh

Në skenën e TKOB sezoni artistik sjell një kryevepër botërore Carmen, një nga baletet e njohura që vihet në skenat botërore, vjen edhe në Tiranë. Baleti me dy akte do të realizohet në datat 11, 12, 14 dhe 16 prill në bashkëpunim me Balleto del Sud të Leçes, me koreografi të Fred

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.451Z

Marjana Leka: Në karrierën time, nga Violeta tek Anna gjithmonë e sakrifikuar për dashurinë

Sopranoja e njohur rrëfen mbi premierën Anna Bolena dhe vështirësitë e karrierës artistike Është pa dyshim një nga zërat më të talentuar të skenës operistike shqiptare që për vite me radhë ka dhuruar tek spektatori emocione dhe ka marrë prej tyre shumë duartrokitje. Sopranoja Ma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama