Rezultate te kerkimit per termin: +Certifikimi

Total: 811
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.892Z

Certifikimi nga kolegji zgjedhor. Gjiknuri: Ska asnjë dilemë, KQZ-ja, kalkulimin

—-Nga Muhamed Veliu TCH—- Tiranë- Tashme rezultati i zgjedhjeve eshte i paster dhe partite duket se nuk do te shpenzojne kohe me ankimime per kuti te vecanta. Por nje KQZ e paplotesuar nuk mund ta beje certifikimin pasi duhen 5 anetare dhe ne keto kushte Damian Gjiknuri në një intervi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.645Z

LSI: Të respektohet Kolegji, të bëhet certifikimi

TIRANË- Partia Lëvizja Socialiste për Integrim, duke vlerësuar vendimin e Kolegjit Zgjedhor si të pandikuar nga presioni politik dhe në përputhje me ligjet e vendit, ka apelur për respektimin e tij nga të gjitha palët, edhe humbësin. Në një konferencë për mediat, sekretari i përgjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.534Z

Certifikimi i anglishtes, UT në garë me privatët

Universiteti i Tiranës brenda javës që vjen pritet të marrë një përgjigje nëse do të përfitojë një certifikim të gjuhës angleze nga kompanitë e njohura ndërkombëtare. Tashmë gara për certifikimin e anglishtes ka nisur, madje nga përfaqësuesit e arsimit të lartë ajo është cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.402Z

Certifikimi i zanatit nëpërmjet Dhomës së Zejtarisë

Drejtoresha e Punësimit, Prodani: Ka vende pune, por mungojnë punonjësit e kualifikuar Shpresa Mezini Në një intervistë për gazetën Shqip, drejtoresha e Politikave të Punësimit në Ministrinë e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Genta Prodani, thekson se në Shqipëri ka vende pune, por mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.253Z

Kosovë, nesër pritet certifikimi i rezultatit të zgjedhjeve

Të hënën pritet certifikimi i rezultatit të zgjedhjeve në kosovë, nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Kreu aktual i qeverisë hashim Thaçi, ka deklaruar më herët se Qeveria do të formohet para ditës së pavarësisë. Pas kësa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.189Z

Kodi Zgjedhor, certifikimi i zgjedhjeve pas një javë

27/07/2009  Ligji parashikon 5 ditë afat për ankimimin e vendimit të KQZ-së “Kundër këtij vendimi mund të bëhet ankim në Kolegjin Zgjedhor të Gjykatës së Apelit Tiranë brenda pesë ditëve nga shpallja e tij”, - është kjo pika e fundit e çdo vendimi të Komisionit Qendr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.830Z

Zgjedhjet, OSBE-ODIHR: Më pak progres se 2009. Certifikimi kërkon 5 anëtarë në KQZ

TIRANË- OSBE-ODIHR i bën thirrje liderëve politik që të dëgjojnë vullnetin e popullit dhe të pranojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare.  Në raportin paraprak për zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit, OSBE-ODIHR i vlerëson zgjedhjet si konkurruese dhe me pjesëmar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama