Rezultate te kerkimit per termin: +Certifikimi

Total: 811
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.836Z

Zgjedhjet, McCormak: Certifikimi i rezultatit kërkon 5 anëtarë në KQZ

TIRANË- Kryesuesja e misionit vëzhgues ndërkombëtar të OSBE/ODIHR në Tiranë Conny McCormack deklaroi sot se çertifikimi i rezultatit të zgjedhjeve kërkon shumicë të cilësuar prej pesë anëtarësh në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve. Në një intervistë për Deutsche Welle, McCom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.624Z

B Corps arrin në Evropë, Kosova pjesë e saj

Sot, në Amsterdam të Holandës, do të mblidhen liderët e biznesit të Evropës për të festuar hapjen zyrtare të lëvizjes se Korporates B (B Corp ose Benefit Corporation), e cila kishte sukses në SHBA, Amerikën e Jugut, Kanada dhe Australi. Prezantimi i certifikimit të korporatës B (B Cor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.767Z

PS-ja shpall programin për bujqësinë

Inventarizimi i pronës, certifikimi i saj dhe nxitja e zhvillimit të tregut të bujqësisë, janë pikat kryesore të programit Inventarizimi i pronës, certifikimi i saj dhe nxitja e zhvillimit të tregut të bujqësisë, do të jenë tri linjat kryesore ku socialistët do të përqendrojnë po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.140Z

Mustafa përsërit kërkesën për zgjedhje në vitin e ardhshëm

Nga Express më 22 dhjetor 2010 në ora 18:51 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka përsëritur nevojën për mbajtjen e zgjedhjeve vitin e ardhshëm, zgjedhje të cilat sipas tij, duhet të jenë të vërteta dhe prej të cilave do të burojë vullneti i qytetarëve të Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.557Z

Siguria ushqimore në Shqipëri, vetëm ligji sipas parametrave të BE-së

Konsumatorët shqiptarë rezultojnë më të pambrojturit në të gjithë Europën Ervin KOÇI Nga studimet që ekspertët dhe shoqatat e mbrojtjes së konsumatorit kanë bërë vitet e fundit, del se konsumatori shqiptar është më i pa mbrojturi në të gjithë Europën. Edhe pse siguria ushqim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.712Z

Automjetet me takograf

Zyrtarë të Odës Ekonomike të Kosovës kanë bërë të ditur se nga 16 qershori, automjetet që bëjnë transportin ndërkombëtar të mallrave dhe të udhëtarëve, do të jenë të detyruara që ta kenë të vendosur takografin në automjetin e tyre. Berat Rukiqi, sekretar në OEK, i cili d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.971Z

"Bojkoti i PS është i pafalshëm"

Partia për Drejtësi dhe Integrim vlerëson Raportin Përfundimtar të Misionit Vëzhgues të OSBE-ODIHR për vlerësimin e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri. Vlerësimi me nota realiste dhe tendenca për progres në këto zgjedhje, na bën optimistë të besojmë se Shqipëria nuk e ka humbur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama