Rezultate te kerkimit per termin: +Certifikimi

Total: 811
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.958Z

PS: Certifikimi i zgjedhjeve nga kolegji zgjedhor

Gjiknuri: Nuk ka asnjë dileme, KQZ të bëjë vetëm kalkulimin Nga Muhamed Veliu TCH Tashmë rezultati i zgjedhjeve është i pastër dhe partitë duket se nuk do te shpenzojnë kohë me ankimime për kuti të veçanta. Por një KQZ e paplotesuar nuk mund ta bëjë certifikimin pasi duhen 5 anëta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.497Z

Daka: Certifikimi i rezultateve mund të bëhet nesër

Certifikimi i rezultateve nga zgjedhjet e 8 qershorit, mund të bëhet nesër, pasi të përmbyllet afati ligjor në Gjykatën Supreme. Këtë e konfirmon për Radio Kosovën, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka. Ankesat e subjekteve politike dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.222Z

Certifikimi i zgjedhjeve në KQZ, PS largohet

TIRANE- Pas shume debatesh mes perfaqesuesve te maxhorances dhe opozites ne Komisionin Qëndror te Zgjedhjeve, anetaret e PS-se kane braktisur mbledhjen. Nderkohe qe shumica ka miratuar me 4 vota pro aktin per rezultatin final te zgjedhjeve dhe miratimin e tabeles perfundimtare e zgjedhjeve lokale,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.628Z

Certifikimi i prodhimeve bujqësore- Projekt rajonal për trajnimin e fermerëve shqiptarë

- Me mbështetjen e USAID-it -TIRANË, 30 Shtator/ATSH-E.Xhajanka/- Projekti i ri rajonal, B-REDI që përfshin Shqipërinë, Maqedoninë dhe Serbinë, i mbështetur nga USAID-i, do të mundësojë certifikime të përshtatshme të prodhimeve bujqësore, me kërkesat e tregjeve evropiane për fermer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.840Z

INTERVISTA/ McCormack: Certifikimi i zgjedhjeve kërkon një KQZ me të paktën pesë anëtarë

Kryesuesja e misionit vëzhgues ndërkombëtar të OSBE/ODIHR, duke folur për DW, thotë se certifikimi i rezultatit të zgjedhjeve kërkon shumicë të cilësuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Ajo e vë theksin tek ngërçi i krijuar në KQZ, për të cilën thotë se ka m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.892Z

Certifikimi nga kolegji zgjedhor. Gjiknuri: Ska asnjë dilemë, KQZ-ja, kalkulimin

—-Nga Muhamed Veliu TCH—- Tiranë- Tashme rezultati i zgjedhjeve eshte i paster dhe partite duket se nuk do te shpenzojne kohe me ankimime per kuti te vecanta. Por nje KQZ e paplotesuar nuk mund ta beje certifikimin pasi duhen 5 anetare dhe ne keto kushte Damian Gjiknuri në një intervi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.645Z

LSI: Të respektohet Kolegji, të bëhet certifikimi

TIRANË- Partia Lëvizja Socialiste për Integrim, duke vlerësuar vendimin e Kolegjit Zgjedhor si të pandikuar nga presioni politik dhe në përputhje me ligjet e vendit, ka apelur për respektimin e tij nga të gjitha palët, edhe humbësin. Në një konferencë për mediat, sekretari i përgjith

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama