Rezultate te kerkimit per termin: +Cili

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.102Z

Cili është armiku?

"Ndërtimi i Kombinatit Metalurgjik është baras me çlirimin e dytë të Shqipërisë". Këto fjalë i takojnë një prej fjalimeve më hyjnizues të E.Hoxhës për "atdheun socialist" që shkon përpara "gjithnjë në rrethim". Vetëm një dekadë më herët ishte ish-kryeministri M.Shehu ai që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.050Z

Cili është Cana, e cili është Xhaka?

Pak ditë pasi Kombëtarja e Shqipërisë u sulmua fizikisht në Beograd nga nikoqirët serbë, një rrahje edhe më e rëndë në fushë është parë në Argjentinë. Ndeshja ndërmjet Deportivo Roca dhe Cipolleti ka p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.598Z

Cili krahasohet me Chopin?

Autori i Lajmit: Redaksia Cili krahasohet me virtuozin Chopin? Do të jetë ky një angazhim i madh i pianistëve të talentuar shqiptar, të cilët nga sot e deri më 27 prill do të përballen jo vetëm me njëri tjetrin, por edhe me pianistin e madh polak, i cili njihet si virtuozi absolut, Fr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.685Z

Kartat, Cili: Situata eshte skandaloze

Analisti, Henri Cili e ke cilesuar si skandaloze situaten ne te cilen ndodhet procesi i pajisjes se qytetareve me karta identiteti. Ai ka kritikuar edhe penalizimet e vendosura nga qeveria per personat qe nuk pajisen me karta duke theksuar se dokumentat e identifikimit duhet te jepen fal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.948Z

Cili: PS ka humbur karakterin politik

Analisti i njohur i shtypit shqiptar, Henri Cili ka deklaruar se Partia Socialiste ka humbur fillin e arsyetimit pas humbjes ne zgjedhjet e 28 qershorit. Duke folur ne emisionin “Top Story” ne Top Channel, Cili ka theksuar se bojkoti i Parlamentit qe po ben opozita eshte shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.855Z

Cili: Sondazhet ndikojne ne zgjedhje

Analisti Henri Cili ka deklaruar ne emisionin “Shqip”, ne Top Channel, se sondazhit kane ndikimin e tyre ne rezultatin e zgjedhjeve. Sipas tij, keta pyetesore jane shume te nevojshem per permiresimin e politikes dhe cilesise se jetes se nje komuniteti te caktuar. “Ndikoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.617Z

Cili eshte Skenderbeu i vertete

17 janar 1476 dha shpirt ne moshen 62-vjecare pas 25 vjetesh lufte dhe betejash te ashpra Heroi yne Kombetar Skenderbeu. Ndonese dhe kjo date eshte kaluar jo me pak debate mes historianeve e studiuesve cfare akoma nuk ka marre pergjigje perfundimtare ne histori eshte origjina e Skenderbeut. Ne Stand

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama