Rezultate te kerkimit per termin: +Cilsia

Total: 69
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

"Verbund" ndrton HEC-in e Ashts

Kompanin austriake "Verbund", sht shpallur fituese e tenderit t dhnies me koncesion pr ndrtimin e HEC-it t Ashts n qarkun e Shkodrs. Lajmi sht konfirmuar nga Ministria e Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks sipas s cils vlera totale e investimit pr ndrtimin e hidrocentralit t Ashts, me nj fuqi t insta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.374Z

Kërcënimi i Milanit pas ndeshjes me Genoan

N renditjen e seris A nuk ka ndryshuar asgj, por nse konsiderohet cilsia rifillimi i kampionatit thot se Milani nuk do t ndalet s habituri t gjith veanrisht se si prmbysi rezultatin n ndeshjen me Genoan. N fillim psoi e m pas shnoi 5 her ndaj dy golave t Genoas. T gjith fitojn, t gjith argtohen me t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.650Z

ISKSH- spitale, kontratat e reja në fillim në janarit

Ne ditet e para te muajit janar pritet te firmosen kontratat e reja mes 39 spitaleve dhe Institutit te Sigurimeve te Kujdesit Shendetsor. Cilsia e shrbimit ndaj pacientit dhe reduktimi i pagesave informale jan dy indikatort e vlersimit q futen pr her t par nga ISKSH n kontratat e reja me 39 spitalet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Buka e përditshme, një mijë lekë copa

Rritet mimi i produktit baz t tryezave t shqiptarve. Kostot do t investigohen Nj buk standarde shitet n kryeqytet deri n 100 lek. Bukpjeksit thon se sht rritur mimi i miellit, ndonse nuk pranojn t prononcohen publikisht, mimet n listat q ata afishojn ndryshojn pothuajse do dit me 10 lek. Pas investi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

Edhe pse me demokraci të brishtë, është bukur të jetosh

Newsweek Shqipria renditet ndr 100 vendet m t mira n bot n klasifikimin q revista e prjavshme amerikane “Newsweek” ka br. “Ndonse rrall sht gjendur n artikujt kryesor t gazetave dhe duket nj model i pamundur pr vendet e tjera, kjo demokraci e re, n fakt, po tejkalon t gjitha vende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.109Z

Villeroy & Boch

Tradit dhe klas, tani edhe n Shqipri T jetosh sht nj gj, por t jetosh i rrethuar nga cilsia e prmbajtjes, formave dhe shumllojshmria e fantazis dhe kreativitetit fin dhe elegant sht dika tjetr. Gjat shekujve ka pasur nga ata krijues dhe mjeshtr q i kan shndrruar copzat e gjenialitetit t tyre n sende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.249Z

Studimi: Shqipëria, ndër vendet më të mira të rajonit për të jetuar

N bot ka shum vende t cilat ofrojn kushtet t mira pr t jetuar e punuar, dhe Shqipria sht nj prej tyre. N nj studim t sajin, revista amerikane Newsweek publikon listn me 100 vendet m t mira n bot, bazuar n vlersimet n 5 fusha: arsimi, shndeti, cilsia e jetess, dinamizmi i ekonomis dhe mjedisi politik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama