Rezultate te kerkimit per termin: +Cmimi

Total: 4465
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.218Z

Buka, cmimi stabilizohet

Ne pjesen derrmuese te pikave te shitjes, buka ka ndalur rritjen e cmimit, madje eshte ulur me 10 dhe 20 leke, sidomos ne periferi. Sipas nje vezhgimi te gazetes, ne pikat e shitjes me pakice, cmimi maksimal i nje buke 800 gr eshte 80 leke, por ne periferi shitet edhe me 70 leke. Shiteset e pikave m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.188Z

Ulet cmimi i molleve

var fbShare url httpvizionplusalulet-cmimi-i-mollevesize smallp styletext-align justifyFermeret ne juglindje te vendit ankohen se kete sezon ka rene ndjeshem cmimi i molleve frutit i cili mbizoteron ne te mbjellat e zones Ministri i bujqesise Edmond Panariti nga Korca ka shpjeguar shkakun e ketij t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.485Z

Energjia, cmimi do te rritet

Qytetaret shqiptaret duket do te perballen me nje rritje te pashmangshme te cmimit te energjise, e cila kete here, ndryshe nga vitet e tjera nuk po kundershtohet me as nga vete qeveria. “Cmimi qe KESH-i i shet OSSH-se energjine eshte 2.2 leke per kilovat. Nuk ka kompani ne bote qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.873Z

Cmimi i naftes ulet serish

Cmimi i naftes ka shenuar serish renie ne bursat e Nju Jorkut dhe Londres. Ne SHBA nje fuci nafte u shit sot per 60,77 dollare, ndersa ne Bursen e Londres per 60 dollare. Sipas eksperteve, ulja e cmimit ka ardhur si pasoje e renies se kerkeses dhe forcimit te dollarit. Vendet e OPEC-ut e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.647Z

Nobel Ndahet cmimi per ekonomine

Ndahet cmimi Nobel per ekonomine 2011 I cili u eshte dhene dy shtetasve amerikane ku jane vleresuar per kontributin e dhene ne shpjegimin e rritjes dhe inflacionit. Fitues te ketij cmimi jane Christopher Sims e Thomas J. Sargent. Nje mirenjohje per punen e tyre kerkimore per shkaqet dhe efektet ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.176Z

Buka, cmimi bie ne 50 leke

Ne kete kohe kur te gjithe kane dhene alarmin per krize ekonomike, cmimi i produktit baze te ushqimit te shqiptareve, bukes, ka rene dukshem. Buka e cilesise se pare ne kryeqytet dy dite me pare ka nisur te shitet me vetem 60 leke nga 80 leke qe shitej me pare, ndersa buka e zakonshme shitet me 50 l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.843Z

Bajrami, rritet cmimi i mishit

Tregtaret shqiptare nuk harrojne se muaji dhjetor ka hyre dhe kane nxituar te rritin menjehere cmimet. Brenda tre diteve cmimi i mishit rritet me 150 leke te reja dhe kjo nje dite para festes fetare te Kurban Bajramit. Tregtaret perfitojne gjithnje nga deshira dhe tradita e shqiptareve per te patur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama