Rezultate te kerkimit per termin: +Cmimi

Total: 4465
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.485Z

Energjia, cmimi do te rritet

Qytetaret shqiptaret duket do te perballen me nje rritje te pashmangshme te cmimit te energjise, e cila kete here, ndryshe nga vitet e tjera nuk po kundershtohet me as nga vete qeveria. “Cmimi qe KESH-i i shet OSSH-se energjine eshte 2.2 leke per kilovat. Nuk ka kompani ne bote qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.873Z

Cmimi i naftes ulet serish

Cmimi i naftes ka shenuar serish renie ne bursat e Nju Jorkut dhe Londres. Ne SHBA nje fuci nafte u shit sot per 60,77 dollare, ndersa ne Bursen e Londres per 60 dollare. Sipas eksperteve, ulja e cmimit ka ardhur si pasoje e renies se kerkeses dhe forcimit te dollarit. Vendet e OPEC-ut e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.647Z

Nobel Ndahet cmimi per ekonomine

Ndahet cmimi Nobel per ekonomine 2011 I cili u eshte dhene dy shtetasve amerikane ku jane vleresuar per kontributin e dhene ne shpjegimin e rritjes dhe inflacionit. Fitues te ketij cmimi jane Christopher Sims e Thomas J. Sargent. Nje mirenjohje per punen e tyre kerkimore per shkaqet dhe efektet ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.176Z

Buka, cmimi bie ne 50 leke

Ne kete kohe kur te gjithe kane dhene alarmin per krize ekonomike, cmimi i produktit baze te ushqimit te shqiptareve, bukes, ka rene dukshem. Buka e cilesise se pare ne kryeqytet dy dite me pare ka nisur te shitet me vetem 60 leke nga 80 leke qe shitej me pare, ndersa buka e zakonshme shitet me 50 l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.843Z

Bajrami, rritet cmimi i mishit

Tregtaret shqiptare nuk harrojne se muaji dhjetor ka hyre dhe kane nxituar te rritin menjehere cmimet. Brenda tre diteve cmimi i mishit rritet me 150 leke te reja dhe kjo nje dite para festes fetare te Kurban Bajramit. Tregtaret perfitojne gjithnje nga deshira dhe tradita e shqiptareve per te patur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.918Z

Organizohet cmimi per turizmin shqiptar

Shoqata shqiptare e turizmit ATA me mbeshtetjen e MTKRS-se u ka bere thirrje individeve dhe subjekteve te angazhuara ne fushen e turizmit per te aplikuar ne konkursin qe do te jape Cmimin e Turizmit Shqiptar per vitin 2010. Kerkesat qe do te merren ne konsiderate duhet te permbushin a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.725Z

Ulet serisht cmimi i naftes

Gjendja e rende ekonomike qe po kalon Amerika, ka sjelle perseri ulje te cmimi i naftes bruto ne tregjet nderkombetare. Cmimi i arit te zi ka rene perseri duke u shitur me 70 dollare per fuci. Shkaqet kryesore per kete renie , jane ulja e kerkeses nga shteteve te Bashkuara qe jane edhe konsumatori m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama