Rezultate te kerkimit per termin: +Cmimi

Total: 4465
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.647Z

Nobel Ndahet cmimi per ekonomine

Ndahet cmimi Nobel per ekonomine 2011 I cili u eshte dhene dy shtetasve amerikane ku jane vleresuar per kontributin e dhene ne shpjegimin e rritjes dhe inflacionit. Fitues te ketij cmimi jane Christopher Sims e Thomas J. Sargent. Nje mirenjohje per punen e tyre kerkimore per shkaqet dhe efektet ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.176Z

Buka, cmimi bie ne 50 leke

Ne kete kohe kur te gjithe kane dhene alarmin per krize ekonomike, cmimi i produktit baze te ushqimit te shqiptareve, bukes, ka rene dukshem. Buka e cilesise se pare ne kryeqytet dy dite me pare ka nisur te shitet me vetem 60 leke nga 80 leke qe shitej me pare, ndersa buka e zakonshme shitet me 50 l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.843Z

Bajrami, rritet cmimi i mishit

Tregtaret shqiptare nuk harrojne se muaji dhjetor ka hyre dhe kane nxituar te rritin menjehere cmimet. Brenda tre diteve cmimi i mishit rritet me 150 leke te reja dhe kjo nje dite para festes fetare te Kurban Bajramit. Tregtaret perfitojne gjithnje nga deshira dhe tradita e shqiptareve per te patur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.918Z

Organizohet cmimi per turizmin shqiptar

Shoqata shqiptare e turizmit ATA me mbeshtetjen e MTKRS-se u ka bere thirrje individeve dhe subjekteve te angazhuara ne fushen e turizmit per te aplikuar ne konkursin qe do te jape Cmimin e Turizmit Shqiptar per vitin 2010. Kerkesat qe do te merren ne konsiderate duhet te permbushin a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.725Z

Ulet serisht cmimi i naftes

Gjendja e rende ekonomike qe po kalon Amerika, ka sjelle perseri ulje te cmimi i naftes bruto ne tregjet nderkombetare. Cmimi i arit te zi ka rene perseri duke u shitur me 70 dollare per fuci. Shkaqet kryesore per kete renie , jane ulja e kerkeses nga shteteve te Bashkuara qe jane edhe konsumatori m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.380Z

Nafta Gjylameti Cmimi ne Shqiperi perputhet me rajonin

brbrMenjehere pas deklarates se PD-se se cmimi i naftes ne bote ka rene dy here me shume ne krahasim me vendin tone ka reaguar edhe Partia Socialistebrbr brbrSipas deputetes Blerina Gjylameti PD vijon te kete probleme me shifrat pasi ka pergenjeshtruar kryetarin e saj i cili vetem disa dite me pare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.688Z

Cmimi i guvernatorit, BSH nis konkursin

Banka e Shqiperise ka startuar dje konkursin, te shnderruar tashme ne tradite, per cmimin e Guvernatorit per diplomen me te mire. Ne kete gare sipas burimeve zyrtare te Bankes se Shqiperise mund te marre pjese cdo student i deges se ekonomise ose finances, i diplomuar ose qe do te diplomohet ne vit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama