Rezultate te kerkimit per termin: +Cooper

Total: 1422
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.530Z

Cooper viziton sot Prishtinën

Ndërmjetësi i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi, Robert Cooper, do të vizitojë sot Prishtinën. Lajmi është konfirnuar nga zëdhënësja e Catherine Ashton, Maja Koçijançiç, e cila ka theksuar se Cooper do të qëndrojë në Prishtinë për të përgatitur raundin e ardhshëm të dialogut m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.575Z

Vazhdojnë me Cooper

(E plotësuar) Emisari i BE’së në dialogun Kosovë-Serbi po qëndron në Prishtinë ku në orët e paradites ka zhvilluar takime me Kryeministrin Hashim Thaçi dhe Zëvendëskryeministren Edita Tahiri. Pas takimit nuk ka pasur prononcime, derisa mediat nuk janë lejuar që të marrin as pamje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.988Z

Tinëz me Cooper’in

Bashkimi Europian konfirmoi se ndërmjetësi Robert Cooper ka qëndruar të premten në Prishtinë. Zëvendëskryeministrja Edita Tahiri e mbajti të fshehur mysafirin e saj. Por ajo nuk hezitoi të elaborojë pozitivisht propozimin e tij që Kosova dhe Serbia të menaxhojnë bashkë kufirin. Negoci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.859Z

Kush është Alice Cooper?

Jeta dhe vepra e muzicientit të njohur së shpejti do të shfaqet në formë të një dokumentari, i cili do të zbulojë gjithçka që Cooper fshehu deri tani nga opinioni. Antropologu dhe regjisori kanadez, Sam Dunn, i cili njihet për filmat e tij për muzikën heavy metal, si "Iron Maiden: Flig

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.690Z

Jo, Z. Cooper

Pala kosovare nuk do të pranojë të heqë dorë nga fjala “Republikë” për t’u përfaqësuar në forumet rajonale. Burime të Gazetës Express bëjnë të ditur se Kryeministri Hashim Thaçi ka hedhur poshtë propozimin e Ndërmjetësit Robert Cooper që vendi të përfaqësohet ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.852Z

Cooper Te respektohet fusnota

Ndërmjetësi i BE në bisedimet Kosovë-Serbi, Robert Cooper u ka bërë thirrje vendeve të Ballkanit që në nismat rajonale të respektojnë marrëveshjen për përfaqësimin e Kosovës. Apelin e tij Cooper e ka bër&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.088Z

Cooper Tani te filloje dialogu

Negociatori i BE në bisedimet Kosovë-Serbi, Robert Cooper ka deklaruar se pas arritjes së marrëveshjes, Prishtina dhe Beogradi duhet të fokusohen tek dialogu. Në një intervistë për Radio Kosova, Cooper ka vlerësuar se situata anormale e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama