Rezultate te kerkimit per termin: +Damir +Fazllic

Total: 409
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.364Z

Konfirmohet arrestimi i Damir Fazllic

Konfirmohet arrestimi i Damir Fazllic. Policia e Bosnjes ka konfirmuar per Top Channel ndalimin e personit qe po shkakton mjaft polemika ne Shqiperi per shkak te dyshimeve te hedhura vazhdimisht nga opozita per lidhjet e tij, jo vetem politike, me drejtuesit e mazhorances aktuale. Ne nje prononcim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.903Z

Hetimet, Damir Fazllic ne Tirane

Biznesmeni serbo-boshnjak, Damir Fazllic, ndodhet ne Tirane pasi i eshte pergjigjur pozitivisht fteses se Prokurorise per te deshmuar. Lajmi konfirmohet nga burime konfidenciale, nderkohe qe mesohet se Fazllic do te pyetet ne prokurorine e Tiranes. Biznesmeni eshte nen hetim per pastrim p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.381Z

Sekuestrohen 12 ha toke te Damir Fazllic

Prokuroria e Pergjithshme sekuestron 12 hektare toke truall ne pronesi te Damir Fazllic ne qytetin e Durresit. Zyra e Regjistrimit te Pasurive te Paluajtshme kishte sjelle pergjigje se serbo-boshnjaku dispononte ne fshatin Rinia ne Porto Romano dy prona me rreth 12 hektare siperfaqe, e c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.610Z

Gjykata, pushon perfundimisht hetimet ndaj Damir Fazllic

Tirane- Gjykata e Tiranes ka pushuar dje kerkese-padine e dy mbrojtesve te Damir Fazllic, mbi ankimin e afateve te hetimit. Prokurori i ceshtjes Besnik Cani, ka paraqitur ne seance nje vendim ne te cilen behej me dije se Prokuroria e Tiranes, kishte pushuar hetimet ne ngarkim te biznesmenit boshnjak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.659Z

Prokuroria nis procedimin penal ndaj Damir Fazllic

Pas rreth 5 oresh qendrim ne Tirane i ftuar nga nje media kombetare, ndaj Damir Fazllic prokuroria e Tiranes nisi hetimin penal. Duket se shkas eshte bere deklarata e avokates se Fazllic, e cila ne kundershtim me ato cfare ka thene klienti I saj, pohon se kompania Kroun Akuisishens eshte shitur. Pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.989Z

Damir Fazllic i drejtohet gjykates

Biznesmeni serbo-boshnjak Damir Fazllic i eshte drejtuar Gjykates se Tiranes dy jave pasi per te Prokuroria hapi ne daten 8 tetor procedimin penal pas dyshimeve se ai mund te kete pastruar para. Nepermjet tre avokateve te tij dy amerikane dhe nje shqiptar, biznesmeni Fazllic ka depozituar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.689Z

Gjykata e Apelit, liron nga sekuestro pronat e Damir Fazllic

Tirane- Gjykata e Apelit ka liruar perfundimisht nga sekuestrot, pronat e biznesmenit boshnjako- britanik, Damir Fazllic. Vendimi i formes se prere, te dhene nga togat e zeza te Gjykates se Apelit, te kryesuar nga gjyqtari Alaudin Malaj, me anetare Zeqine Sollaku dhe Fatos Qato, eshte dhene tre muaj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama