Rezultate te kerkimit per termin: +Damokleut

Total: 63
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.991Z

Fatos Kongoli shpallet Qytetar Nderi i Elbasanit

Shkrimtari i njohur Fatos Kongoli u nderua dje me titullin Qytetar Nderi i Elbasanit.  I nderuar dhe përkthyer në shumë gjuhë, tashmë i ka ardhur radha qytetit të tij për ta nderuar, ku mes shumë të ftuarve si përfaqësues të pushtetit lokal, intelektualë, shkrimtarë e të njohur atij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.972Z

Shkrimtari Fatos Kongoli, “Qytetar Nderi” i Elbasanit

ELBASAN- Shkrimtari Fatos Kongoli u shpall sot "Qytetar Nderi" i qytetit të Elbasanit. Në një ceremoni ku merrnin pjesë përfaqësues të pushtetit lokal, intelektualë, shkrimtarë e të njohur iu dorëzua titulli “Qytetar Nderi” nga kryetari I Bashkisë së Elbasanit Qazi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.729Z

Xhufi: “PD dhe PS të mos luajnë me zjarrin”

Autori i Lajmit: red.Lëvizja Socialiste për Integrim vazhdon serinë e akuzave për Partinë Socialiste dhe Partinë Demokratike. Pas deklaratave të kreut të LSI-së, edhe nënkryetari i kësaj partie, Pëllumb Xhufi, paralajmëron se për faj kryesisht të Qeverisë, Shqipëria do të marrë nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.979Z

Fatos Kongoli, Qytetar Nderi i Elbasanit

Tiranë, 15 prill, NOA /Milena Selimi - Shkrimtari Fatos Kongoli shpallet Qytetar Nderi i Elbasanit. I nderuar dhe përkthyer në shumë gjuhë, tashmë i ka ardhur radha qytetit të tij për ta nderuar, ku mes shumë të ftuarve si përfaqësues të pushtetit lokal, intelektualë, shkrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.064Z

Trashëgimia - të gjitha rrugët të çojnë tek reforma

Kam drejtuar për mëse 2.5 vjetësh, dy parqe arkeologjike dhe pothuajse kam një përvojë në menaxhimin e një strukture të re si pjesë e trashëgimisë. Parqet arkeologjike u krijuan si një eksperiment, duke u nisur nga përvoja e shkëlqyer e Butrintit, në vjeshtën e vitit 2006. Kur kam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.547Z

Fatos Kongoli: Në komunizëm na pengonte edhe autocensura

Shkrimtari Fatos Kongoli u nderua me titullin Doktor “Honoris Causa” nga Universiteti “Ismail Qemali” – Vlorë Shkrimtari Fatos Kongoli u nderua me titullin Doktor “Honoris Causa” nga Universiteti “Ismail Qemali” – Vlorë. Gjatë ceremonis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.101Z

Berisha: Deputetët në kohën e Enver Hoxhës s’kanë pasur makina, as tani s’do kenë

Nga Armand MahoËshtë i domosdoshëm ndryshimi i ligjeve të bazuara në etjen e skajshme, ose ndryshe ‘babëzinë’. Ligji i statusit të deputetit është i bazuar në ‘babëzinë’. Nuk ka vend në botë që deputeti të marrë 1.5 herë më shumë se kryeministri në dieta e të tjera. Ky

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama