Rezultate te kerkimit per termin: +Damokleut

Total: 63
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.064Z

Trashëgimia - të gjitha rrugët të çojnë tek reforma

Kam drejtuar për mëse 2.5 vjetësh, dy parqe arkeologjike dhe pothuajse kam një përvojë në menaxhimin e një strukture të re si pjesë e trashëgimisë. Parqet arkeologjike u krijuan si një eksperiment, duke u nisur nga përvoja e shkëlqyer e Butrintit, në vjeshtën e vitit 2006. Kur kam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.547Z

Fatos Kongoli: Në komunizëm na pengonte edhe autocensura

Shkrimtari Fatos Kongoli u nderua me titullin Doktor “Honoris Causa” nga Universiteti “Ismail Qemali” – Vlorë Shkrimtari Fatos Kongoli u nderua me titullin Doktor “Honoris Causa” nga Universiteti “Ismail Qemali” – Vlorë. Gjatë ceremonis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.101Z

Berisha: Deputetët në kohën e Enver Hoxhës s’kanë pasur makina, as tani s’do kenë

Nga Armand MahoËshtë i domosdoshëm ndryshimi i ligjeve të bazuara në etjen e skajshme, ose ndryshe ‘babëzinë’. Ligji i statusit të deputetit është i bazuar në ‘babëzinë’. Nuk ka vend në botë që deputeti të marrë 1.5 herë më shumë se kryeministri në dieta e të tjera. Ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.372Z

Ballkanika shkon në Serbi

Dje në Shkup u zhvillua ceremonia e ndarjes së çmimeve letrare “Ballkanika”. Bashkim Shehu me “Angekus Novus” renditet i dyti Një hamam ballkanik meritoi dje çmimin letrar ndërkombëtar “Ballkanika” 2007. Bëhet fjalë për veprën e Vladislav B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.839Z

PREZANTOHET ROMANI MË I RI I FATOS KONGOLIT

Autori i Lajmit: red.Figura e femrës, si qenia më e pambrojtur e shoqërisë shqiptare, është kryefjala e romanit më të ri të shkrimtarit të njohur Fatos Kongoli, “Bolero në vilën e pleqve”, i cili u prezantua dje në ambientet e Akademisë së Shkencave, në bashkëpunim me Shtëpinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.808Z

Kupola filosllave e Ramës, Ruçit&co mërziten pse nuk u ftuan nga rusët në mbledhjen e Pragës

Prania e presidentit rus Dimitri Medvedev, si përfaqësues i botës lindore dhe ish-komuniste që synon të paraqitet si liderë në skakierën ndërkombëtare ka pezmatuar shumë Edi Ramën, Gramoz Ruçin dhe kupolën socialiste të pinjollëve të brezit të dytë të nomenklaturës komuniste. Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.338Z

Drejt nj Presidenti kukull

Zhvillimet e deritanishme politike, per fat te keq po krijojne premisat jo per zgjedhjen e nje Presidenti por per fabrikimin e tij. Humbja e durimit nga raundet e shpeshta te shkuara dem, venitja kesisoj e arsyes politike, po i rrisin te gjitha shanset per nje zgjedhje rastesore, te minutes se fundi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama