Rezultate te kerkimit per termin: +Danas

Total: 616
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.320Z

Danas: Arrestimet zgjedhore

Ashtu siç ishte e qartë tash një kohë të gjatë se Partia Demokratike (DS) fushatën e saj zgjedhore do ta mbështesë në logjikën “me neve nuk ka paqartësi”, gjithashtu është pritur se në vigjilje të Shëngjergjit (ditës së mbajtjes së zgjedhjeve në Serbi) do të jemi dës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.417Z

Kosovë, Rexhepi: Keqinterpretim deklaratat në "Danas"

Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, i ka quajtur keqinterpretim deklaratat e tij në të përditshmen serbe "Danas", se Kosova është e gatshme për reagim të armatosur në rast se serbët e veriut vendosin që t'i bashkohen Serbisë apo të shpallin pavarësinë e kësaj pjese të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.386Z

Danas pohon per bisedime sekrete Serbi-Kosove

Qendrimi Edhe pse zyrtaret e Beogradit e te Prishtines mohojne se po zhvillohen biseda sekrete madje edhe ata qe e hedhin kete poshte nuk e perjashtojne mundesine se ka kontakte direkte shkruan dje Danas i Beogradit. 8232Per gjoja takime te fshehta qe po mbahen me ndermjetesimin e bashkesise nderko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.274Z

Rexhepi i quan keqinterpretim deklaratat në ”Danas”

Prishtinë, 20 gusht - Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, i ka quajtur keqinterpretim deklaratat e tij në të përditshmën serbe “Danas”, kinse Kosova është e gatshme për reagim të armatosur në rast se serbët e veriut vendosin që t’i bashkohen Serbisë apo t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.852Z

"Danas": Sejdiu dhe Thaçi pajtohen me "UNMIK/Kosovo"

E përditshmja serbe “Danas” citon burime nga Brukseli, sipas të cilëve presidenti kosovar Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaçi janë pajtuar me faktin e pjesëmarrjes në konferencë, përkundër faktit se në dokumentet e konferencës Kosova pritet të përfaqësohet me siglën “UN

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.437Z

Danas: Kosova? Asnje presion ndaj Serbise

Askush nuk po ben presion ndaj Serbise, qe ky vend te njohe Kosoven. Keshtu deklaroi presidenti kroat, Stjepan Mesic, sipas te cilit, ky eshte nje qendrim qe duhet marre nga qeveria dhe institucionet e Beogradit.Ne nje interviste per te perditshmen serbe "Danas", Mesic theksoi s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.913Z

Danas: Serbia pranon prefiksin +383 për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Ivica Dacic, do të duhet që sot, në raundin e 15 të bisedimeve në Bruksel që të arrijnë marrëveshje për telekomunikacionin. Sipas burimeve të së përditshmes serbe,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama