Rezultate te kerkimit per termin: +Danas

Total: 616
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.274Z

Rexhepi i quan keqinterpretim deklaratat në ”Danas”

Prishtinë, 20 gusht - Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, i ka quajtur keqinterpretim deklaratat e tij në të përditshmën serbe “Danas”, kinse Kosova është e gatshme për reagim të armatosur në rast se serbët e veriut vendosin që t’i bashkohen Serbisë apo t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.852Z

"Danas": Sejdiu dhe Thaçi pajtohen me "UNMIK/Kosovo"

E përditshmja serbe “Danas” citon burime nga Brukseli, sipas të cilëve presidenti kosovar Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaçi janë pajtuar me faktin e pjesëmarrjes në konferencë, përkundër faktit se në dokumentet e konferencës Kosova pritet të përfaqësohet me siglën “UN

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.437Z

Danas: Kosova? Asnje presion ndaj Serbise

Askush nuk po ben presion ndaj Serbise, qe ky vend te njohe Kosoven. Keshtu deklaroi presidenti kroat, Stjepan Mesic, sipas te cilit, ky eshte nje qendrim qe duhet marre nga qeveria dhe institucionet e Beogradit.Ne nje interviste per te perditshmen serbe "Danas", Mesic theksoi s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.913Z

Danas: Serbia pranon prefiksin +383 për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Ivica Dacic, do të duhet që sot, në raundin e 15 të bisedimeve në Bruksel që të arrijnë marrëveshje për telekomunikacionin. Sipas burimeve të së përditshmes serbe,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.915Z

"Danas": Serbia pranonprefiksin +383 për Kosovën

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.236Z

DANAS: Trupat e shqiptarëve janë çuar në Rashkë

Pjesëtarët e ushtrisë jugosllave kanë transferuar trupat e pajetë të shqiptarëve nga varreza kryesore masive e Drenicës në qytetin serb të Rashkës, në qershor të vitit 1999. Kështu shkruan e përditshmja serbe DANAS duke saktësuar se dëshmitarët kryesor në zbulimin e kësaj varreze

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.635Z

"Danas": Një "Dejton" i ri për ndarjen e Kosovës

Kjo deklaratë e kryediplomatit serb është bërë me dyer të mbyllura, ndërkohë që në deklaratat për mediat ai është shprehur se Serbia nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e shpallur të Kosovës. Në një koment të gazetës serbe "Danas" nga Uashingtoni, siç thuhet, ky formulim i masku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama