Rezultate te kerkimit per termin: +Danas

Total: 616
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.635Z

"Danas": Një "Dejton" i ri për ndarjen e Kosovës

Kjo deklaratë e kryediplomatit serb është bërë me dyer të mbyllura, ndërkohë që në deklaratat për mediat ai është shprehur se Serbia nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e shpallur të Kosovës. Në një koment të gazetës serbe "Danas" nga Uashingtoni, siç thuhet, ky formulim i masku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.644Z

"Danas": Konferenca e Dejtonit, opsion për ndarjen e Kosovës

E përditshmja serbe "Danas" në një artikush të saj shkruan se në Uashington po përflitet për mundësinë e një konference në formën e Dejtonit, në të cilën, përveç të tjerash, thuhet se do të trajtohej edhe opsioni i ndarjes së Kosovës. Sipas kësaj të përditshme gja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.272Z

Serbja "Danas": Kosova e gatshme për reagim të armatosur

Qeveria e Kosovës është e gatshme që të marrë një vendim për ndërhyrje të armatosur, në rast se serbët e veriut vendosin që t'i bashkohen Serbisë apo të shpallin pavarësinë e kësaj pjese të Kosovës, shkruan e përditshmja serbe "Danas". Sipas kësaj gazete, për mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.306Z

Danas: Kosova jashtë parlamentit serb

Parlamenti i Serbisë nuk ka diskutuar për Kosovën për më shumë se një vit. Përkatësisht përbërja e re parlamenatre nuk i ka kushtuar asnjë pikë të rendit të ditës. Kështu shkruan e përditshmja serbe “DANAS” për çka edhe opozita ka kritika të ashpra ndërsa shefja e g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.716Z

Rama interviste per gazeten Danas

brbrNe prag te vizites se kryeministrit serb Aleksander Vucic ne Tirane e para e nje shefi qeverie te Beogradit ne vendin tone kryeministri Edi Rama percolli mesazhe paqeje dhe bashkepunimi gjate nje interviste per mediat serbebrbr brbrNe presim thellimin e bashkepunimin me Serbine dhe te ecim se ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.639Z

"Danas": "Një Dejton i ri për ndarjen e Kosovës"

BEOGRAD- Ministri serb i Punëve të Jashtme, Vuk Jeremic, gjatë vizitës së tij në Uashington, është angazhuar për gatishmërinë për kompromis dhe për çdo rezultat, i cili realisht do të ishte në interes të paqes në Ballkan. Kjo deklaratë e kryediplomatit serb është bërë me dyer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.921Z

“Danas” zbulon autonomi financiare për “veriun serb” të Kosovës

Decentralizimi për veriun e Kosovës do të jetë i atill që komunat në mënyrë autonome do t’i grumbullonin tatimet e taksat, dhe do të dispononin lirshëm me ato para, ndërsa si kompensim përfaqësuesit e serbëve lokal do të marrin pjesë në punën e qeverisë dhe parlamentit të Ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama