Rezultate te kerkimit per termin: +Debatet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.103Z

"Procedura burokratike me kalimin e fondeve"

Ministri i Financave nuk i ka kursyer rezervat ndaj procedurave që ndjekin institucionet donatore në Shqipëri për projektet e huaja. Pasi bëri një ekspoze të situatës ekonomike në vend, ministri Bode nënvizoi rëndësisë që ka bashkëpunimi dhe koordinimi i projekteve me donatorët, fond

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.602Z

Mukaj e godet me kokë, Elis Bakaj në spital

Incidenti Shkëndijat në fushën e lojës bën që Elis Bakaj dhe Devis Mukaj ta mbyllnin derbin kryeqytetas përpara të tjerëve (ashtu si Bicaj e Nallbani më parë). Megjithatë, dy lojtarët kryesorë të Dinamos dhe Tiranës nuk janë ndarë vetëm me polemikat që shkaktuan probleme në fus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.325Z

Pittella takim me Topallin: Parlamenti Evropian favorizon dialogun në Parlament Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli dhe zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Gianni Pittella

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, zhvilloi sot një takim me zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Gianni Pittella, të cilit i kërkoi mbështetje për heqjen e vizave në PE, por edhe përmes influencës së tij në raportet më përfaqësues të lartë të politikës evropiane. Pitt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.057Z

Ekrem Spahia: Duhet zhdukur informaliteti ne sport

MTKRS i kunderpergjigjet serish akuzave te fundit, ne lidhje me problemet qe shoqerojne sportin ne vendin tone. Per sa i perket konfliktit te fundit, ne KOKSH dhe debatet qe kane shoqeruar keto dite sportin ne vend, reagon direkt zevendesministri i Turizmit Kultures Rinise dhe Sportive, Ekrem Spahia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.507Z

Buxheti i Tiranes, ashpersohet debati PD-PS

Nje dite para mbledhjes se Keshilli Bashkiak te Tiranes ku do te votohet serish buxheti i vitit 2009, jane ashpersuar debatet mes dy partive te medha. Zevendesministri i Brendshem Ferdinad Pone, njekohesisht kryetar i grupit te keshilltareve demokrate ka akuzuar bashkine per mungesen e tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.051Z

KE,sot takimi me Topin, Berishen dhe Ina Ramen

Raporteret e Keshillit te Evropes, David Uilshire dhe Jako Lakso, do te vijojne sot takimet e tjera me drejtues te vendit. Ne oren 10:00 te paradites, raporteret e KE, do te takohen me Presidentin e Republikes, Bamir Topi dhe me pas me kryeministrin Sali Berisha. Po keshtu, takimet do te vijojne me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.257Z

"Aplikimi ne BE, pse ne presidencen ceke"

Ambasadori i Gjermanise ne Tirane, Bern Borshard ne nje interviste ekskluzive per televizionin Klan rrefen qendrimin e zyres se tij diplomatike mbi mundesine e liberalizimit te vizave Shqiperi-BE brenda ketij viti si dhe synimin e qeverise shqiptare per te aplikuar per statusin e vendit kandidat ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama