Rezultate te kerkimit per termin: +Debatet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.615Z

DEBATET/ Braçe: Vrasjet i urdhëroi Berisha

Në 5-­vjetorin e 21 janarit, debati për zbardhjen e ngjarjes që la 4 viktima në bulevard mbetur ende pa të dënuar është bërë shkak për shkëmbime akuzash mes pozitës dhe opozitës në sallën e Kuvendit. Deputeti socialist Erjon Braçe kërkoi zbardhjen e ngjarjes dhe vënien para li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.511Z

Orban:Shqiptarët të zgjidhin debatet e brendshme

Kryeministri hungarez Viktor Orban, vendi i të cilit mban edhe presidencën e Bashkimit Europian ka kërkuar nga shqiptarët deklaruar të zgjidhin debatet e brendshme. Në një konferencë të përbashkët për shtyp me kryeministrin Berisha, Orba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.983Z

Kosova dhe debatet per sundimin e ligjit

Ne Kosove ekspertet e sigurise thone se Misioni i Bashkimit Evropian per sundimin e ligjit duhet te mbeshtese institucionet vendase per ta shnderruar Kosoven nga konsumuese ne prodhuese te sigurise. Komentet pasojne debatet e diteve te fundit ndermjet institucioneve te Kosoves dhe EULEX-it lidhur me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.662Z

Debatet brenda PS

Gazeta ShqipDebati nëpërmjet rrjeteve sociale Braçe replikon me Majkon: Zogu krijoi pushtet gjakatar Deputeti socialist, Erion Braçe, ka replikuar dje me kolegun e tij Pandeli Majko për qëndrimet e ndryshme të largimit të Mbretit Zog nga Shqipëria. Dy ditë më parë, ish-kryeministri i ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.216Z

Debatet fetare të marrin fund

 Profesori i Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, ka bërë thirrje që debatet fetare, të shtyra nga agjendat e huaja, duhet të marrin fund në Kosovë. Ai ka thënë se debatet e mbushura me paragjykime ndjellakeqe ndaj atyre që mendojnë dhe besojn&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.026Z

Debatet për zgjedhjet serbe në Kosovë

Në Kosovë kanë vazhduar debatet rreth synimeve të autoriteteve të Beogradit për të mbajtur zgjedhjet lokale edhe në komunat e Kosovës. Synimet e tilla të kundërshtuara ashpër nga Administrata ndërkombëtare dhe institucionet e Kosovës pritet të debatohen edhe në mbledhjen e radhës t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.691Z

Bojkoti në Kuvend, PD: Rama po tërheq PS-në nga debatet

Pas bojkotimit që PS-ja i bëri Parlamentarit, reagoi Partia Demokratike, duke e cilësuar këtë veprim si të paprecedent në historinë politike. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e PD-së, Erla Mëhilli, deklaroi se Rama po largon partinë e tij nga debatet. “Edi Rama me dëshpë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama