Rezultate te kerkimit per termin: +Debatet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.983Z

Kosova dhe debatet per sundimin e ligjit

Ne Kosove ekspertet e sigurise thone se Misioni i Bashkimit Evropian per sundimin e ligjit duhet te mbeshtese institucionet vendase per ta shnderruar Kosoven nga konsumuese ne prodhuese te sigurise. Komentet pasojne debatet e diteve te fundit ndermjet institucioneve te Kosoves dhe EULEX-it lidhur me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.662Z

Debatet brenda PS

Gazeta ShqipDebati nëpërmjet rrjeteve sociale Braçe replikon me Majkon: Zogu krijoi pushtet gjakatar Deputeti socialist, Erion Braçe, ka replikuar dje me kolegun e tij Pandeli Majko për qëndrimet e ndryshme të largimit të Mbretit Zog nga Shqipëria. Dy ditë më parë, ish-kryeministri i ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.216Z

Debatet fetare të marrin fund

 Profesori i Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, ka bërë thirrje që debatet fetare, të shtyra nga agjendat e huaja, duhet të marrin fund në Kosovë. Ai ka thënë se debatet e mbushura me paragjykime ndjellakeqe ndaj atyre që mendojnë dhe besojn&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.026Z

Debatet për zgjedhjet serbe në Kosovë

Në Kosovë kanë vazhduar debatet rreth synimeve të autoriteteve të Beogradit për të mbajtur zgjedhjet lokale edhe në komunat e Kosovës. Synimet e tilla të kundërshtuara ashpër nga Administrata ndërkombëtare dhe institucionet e Kosovës pritet të debatohen edhe në mbledhjen e radhës t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.691Z

Bojkoti në Kuvend, PD: Rama po tërheq PS-në nga debatet

Pas bojkotimit që PS-ja i bëri Parlamentarit, reagoi Partia Demokratike, duke e cilësuar këtë veprim si të paprecedent në historinë politike. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e PD-së, Erla Mëhilli, deklaroi se Rama po largon partinë e tij nga debatet. “Edi Rama me dëshpë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.084Z

Kujdes! Debatet e nxehta dhe sherret me partnerin ju bëjnë obezë

Ky është studimi i fundit, i cili ka bërë një lidhje të peshës dhe stresit që shkaktohet nga sherret në çift. Sipas këtij studimi shtimi i peshës është i lidhur me sherret apo debatet e ashpra që një çcift mund të ketë në lidhjen e tyre. Kërkuesit gjetën se burrat dhe gratë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.342Z

Debatet në këshill, dështon buxheti

BERAT – Debatet ndërmjet subjekteve politike në Këshillin Bashkiak të Beratit kanë lënë sërish pa miratuar buxhetin për vitin 2010. Kreu i këtij këshilli, Arenc Berati nuk pranoi dje të bëhej mbledhja, duke argumentuar se drejtuesit e bashkisë nuk kishin zbatuar ligjin në shpër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama