Rezultate te kerkimit per termin: +Debatet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.662Z

Debatet brenda PS

Gazeta ShqipDebati nëpërmjet rrjeteve sociale Braçe replikon me Majkon: Zogu krijoi pushtet gjakatar Deputeti socialist, Erion Braçe, ka replikuar dje me kolegun e tij Pandeli Majko për qëndrimet e ndryshme të largimit të Mbretit Zog nga Shqipëria. Dy ditë më parë, ish-kryeministri i ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.216Z

Debatet fetare të marrin fund

 Profesori i Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, ka bërë thirrje që debatet fetare, të shtyra nga agjendat e huaja, duhet të marrin fund në Kosovë. Ai ka thënë se debatet e mbushura me paragjykime ndjellakeqe ndaj atyre që mendojnë dhe besojn&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.026Z

Debatet për zgjedhjet serbe në Kosovë

Në Kosovë kanë vazhduar debatet rreth synimeve të autoriteteve të Beogradit për të mbajtur zgjedhjet lokale edhe në komunat e Kosovës. Synimet e tilla të kundërshtuara ashpër nga Administrata ndërkombëtare dhe institucionet e Kosovës pritet të debatohen edhe në mbledhjen e radhës t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.691Z

Bojkoti në Kuvend, PD: Rama po tërheq PS-në nga debatet

Pas bojkotimit që PS-ja i bëri Parlamentarit, reagoi Partia Demokratike, duke e cilësuar këtë veprim si të paprecedent në historinë politike. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e PD-së, Erla Mëhilli, deklaroi se Rama po largon partinë e tij nga debatet. “Edi Rama me dëshpë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.084Z

Kujdes! Debatet e nxehta dhe sherret me partnerin ju bëjnë obezë

Ky është studimi i fundit, i cili ka bërë një lidhje të peshës dhe stresit që shkaktohet nga sherret në çift. Sipas këtij studimi shtimi i peshës është i lidhur me sherret apo debatet e ashpra që një çcift mund të ketë në lidhjen e tyre. Kërkuesit gjetën se burrat dhe gratë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.342Z

Debatet në këshill, dështon buxheti

BERAT – Debatet ndërmjet subjekteve politike në Këshillin Bashkiak të Beratit kanë lënë sërish pa miratuar buxhetin për vitin 2010. Kreu i këtij këshilli, Arenc Berati nuk pranoi dje të bëhej mbledhja, duke argumentuar se drejtuesit e bashkisë nuk kishin zbatuar ligjin në shpër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.137Z

Patos rikthehen debatet ne keshillin bashkiak

Te majtet kerkojne mocion votebesimi per kryetarin Leonard Behaj Rihapen debatet ne Keshillin Bashkiak te Patosit. Ashtu si nje vit me pare shkak eshte bere kerkesa per shkarkimin e kreut te keshillit bashkiak. Rihapja e debateve vjen pas nje periudhe dymujore qetesie dhe konsensusi midis keshilltar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama