Rezultate te kerkimit per termin: +Deklarimit

Total: 6101
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.564Z

Sesioni i fundit parlamentar, starton me raportimet e Institucioneve Kushtetuese

TIRANE - Sesioni i ri parlamentar që do të nisë më 19 janar përfshin në kalendarin e punimeve dhe raportimin vjetor të organeve kushtetuese dhe institucioneve kryesore në varësi të Kuvendit, lidhur me veprimtarinë e tyre përgjatë vitit 2008. Miratimi gjatë javës së ardhshme i Program

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.816Z

7-mujori, DPT ka rimbursuar 1.5 miliardë lekë TVSH për eksportuesit

Tatimet rimbursuan rreth 1.5 miliardë lekë Tatim mbi Vlerën e Shtuar, (TVSH) për bizneset eksportuese, gjatë periudhës janar-korrik të vitit 2009. Sipas të dhënave më të fundit të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, rimbursimi i TVSH-së për periudhën janar-korrik 2009 ka që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.549Z

Deklarimi i pasurisë, ILDKP, gjobit 37 zyrtarë

ILDKP-ja Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive ka gjobitur 37 zyrtarë për shkelje të afatit ligjor për deklarimin e pasurisë. 31 raste kanë të bëjnë me deklarimin vjetor të pasurisë, katër zyrtar nuk kanë deklaruar në kohë pasurinë para fillimit të detyrës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.305Z

Lirimi i territorit në Qytet-Studenti, pronarët: Do bëjmë kallëzim penal në Prokurori

35 zyrtarë të shtetit shqiptar nuk kanë deklaruar pasurinë e tyrë brenda afatit pranë Inspektioriatit të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive. Për këtë arsye ky institucion ka marrë masa administrative, duke i vendosur gjoba për vonesat. Ndërsa 217 funksionarë të tjerë publik nuk k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.597Z

Padi penale kreut te tatimeve te Tepelenes

Hetimet e Inspektoratit te Larte te Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive kane derguar ne prokurori dhe pergjegjesin e Agjencise Tatimore ne Tepelene Adrian Zhupa. Sipas burimeve zyrtare te Inspektoratit Zhupa per vite me radhe nuk ka deklaruar likuiditetet qe kishte ne banke. Verifikimi i fundit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.630Z

Aleanca Kuqezi, vizitë në Uashington

Një delegacion i Aleancës Kuqezi është nisur sot për në Uashington. Gjatë qëndrimit në Amerikë, delegacioni i kryesuar nga Kreshnik Spahiu do të pritet në Departamentin Amerikan të Shtetit dhe do të kryejë një sërë takimesh në Kongres dhe Senat. Delegacioni kuq e zi përbëhet nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

Prifti: Ju tregoj si Rama merrte drogë në zyrën e Bashkisë

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, tha sot pr mediat se e mirpret padin e kryetarit socialist n lidhje me deklaratat e tij n parlament, ku Prifti tha se Rama merr 3 mij euro drog n dit dhe fsheh seksualitetin e tij. Madje sot ai intensifikoi qendrimin e tij ndaj kreut t opozits pr konsumi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama