Rezultate te kerkimit per termin: +Delina +Bitraku

Total: 965
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.466Z

Nafta, OPEC nuk e ngacmon situatën

OPEC ka të ngjarë të mos ndërhyjë në politikat e prodhimit sivjet nëse tregu i naftës mbetet stabël dhe ekonomia globale vazhdon rimëkëmbjen. Lajmin e bëri të ditur ministri i naftës i Arabisë Saudite. Ai tha se: "Ekonomia po ecën me ritmet e duhura e nuk ka asnjë arsye për ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.637Z

Obama dhe Medvedev takim ne samitin e APEC ne Japoni

Presidenti rus Dmitri Medvedev dhe ai amerikan Barak Obama do te takohen gjate samitit APEC ne Japoni muajin e ardhshem . Kremlini ka konfirmuar se takimi do te mbahet ne Jokohama me 13 dhe 14 nentor. Ne njoftim nuk jepen detaje te tjera. Te dy lideret do te udhetojne per ne Japoni pas pjesemarrjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.491Z

Paris, helmohen 3 punonjës të ambasadës së SHBA

Tre punonjës të ambasadës amerikane në Paris janë helmuar pas hapjes së një zarfi. Lajmin e konfirmon policia franceze e cila shton se kanë filluar menjëherë hetimet. Punonjësit janë cuar me urgjencë në spital ndërsa bëhet e ditur se ata janë ndier paparitur keq pas hapjes së një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.641Z

Situatë e tensionuar në Iran

Situata është tejet e tensionuara në Iran ndërsa shenohet përvjetori i parë i zgjedhjeve të debatuara që rikthyen në fuqi Mahmud Ahmadinexhad. Udhëheqësit e opozitës kanë anuluar planet për demostrata antiqeveritare pasi zyrtarët e policisë kercenuan të shtypin protestën. Në vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.411Z

Irak Nuri Al-Maliki rizgjidhet kryeminister

Nuri al-Maliki eshte zyrtarisht kryeministri i rizgjedhur i Irakut dhe ka 30 dite kohe te formoje qeverine e re. Hapi per formimin e qeverise se re vjen pas rezultateve te ngushta ne zgjedhjet e marsit ne te cilat asnje parti nuk e siguroi shumicen. Sipas marreveshjes se blloqeve politike lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.696Z

Presidenti gjerman, Horst Këler jep dorëheqjen

Presidenti federal gjerman Horst Këler jep dorëheqjen nga posti i tij. Shkak kanë qenë deklaratat e tij të diskutueshme mbi Afganistanin. Akuza se ai kishte përkrahur angazhime antikushtetuese të ushtrisë gjermane për të siguruar interesat ekonomike është tërësisht e papërligjur, tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

Irak, zjarr në një hotel, 40 të vrarë

Një zjarr i shpërthyer në një hotel në qendër të qytetit irakian të Sulejmanies u ka marrë jetën 40 personave. Lajmin e bën të ditur burime spitalore të cilat konfirmuan se mes viktimave ka dhe shtetas të huaj. Zyrtarët lokalë njoftojnë se zjarri nuk ishte akt terrorist, por sipas t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama