Rezultate te kerkimit per termin: +Delina +Bitraku

Total: 965
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.236Z

Alarm per bombe Greqia ne panik

Nje alarm fals per bombe ka bere qe policia greke te mbylle zonen perreth ambasades hungareze ne Athine. Nga ambasada u njoftua pee zbulimin e nje pakoje te dyshimte. Pas hapjes se pakos nga policia u be e ditur se behej fjale per nje alarm fals dhe se ne pako nuk kishte eksploziv por thjesht nej se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.411Z

Samiti i G20 ne Seul ne diten e dyte te punimeve

Lideret e 20 vendeve me te zhvilluara ekonomike po e zhvillojne diten e dyte te takimit ne kryeqytetin e Korese Jugore per ti zgjidhur mosmarreveshjet tregtare dhe permiresuar ritmin e rritjes ekonomike. Udheheqesit ne mesin e te cileve jane presidenti amerikan Barak Obama presidenti kinez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.909Z

Berluskoni në Libi, lirohet biznesmenti Max Goeldi

Kryeministri Silvio Berlusconi u ndal në Tripoli ku u takua me gjeneralin Muammar Gaddafi. Në kuadër të vizitës së tij u la i lirë dhe biznesmeni zviceran Max Goeldi, i cili mbërriti dhe ne aeroportin e Zyrihut pas një qëndrimi 4 mujor në burgjet e Libisë. Në kuadër të vizitës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.867Z

Mbretëresha Elisabet vizitë në Kanada

Pak orë pas samitit të G20 mbretëresha Elisabetë viziton Kanadanë. Pavarësisht nga shirat e fuqishëm me qindra kanadezë pritën mbretëreshën në vizitën e 23-të të saj zyrtare atje. Në Halifaks, Elisabeta kthehet pas 16 vjetësh. "Nëna ime një herë më tha se ky qytet nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.186Z

I ftohti arktik "ngrin" Argjentinën

Ndërsa i nxehti saharian torturon Europën, në Argjentinë ngrica e madhe shkakton viktima. 10 persona kanë humbur jetën për shkak të një mase të ftohtë arktike që ka mbuluar Argjentinën qëndrore duke shkaktuar rreshje të dendura bore e ngrica në pjesën më të madhe të vendit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.481Z

Spikerja gëlltit mushkonjën gjatë edicionit

Një spikere lajmesh mbytet nga një mushkonjë. Ka ndodhur në Taivan gjatë një transmetimi direkt e brenda pak orësh pamjet kanë bërë xhiron e botës. Filmimet tregojnë se si mushkonja fluturon përreth spikeres Huang Ching, për të përfunduar më pas në gojën e saj gjatë edicionit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.421Z

Pakistan, vijojnë rreshjet. Frikë nga përmbytjet

Pakistani përballet me të tjera rreshje të dendura shiu paralajmërojnë meteorologët. Qeveria e Islamabadit po zhvillon mbledhje urgjente në kohën kur vendi po përballet me stuhi të reja, që mund ta thellojnë dhe më katastrofën humanitare. Ndërkohë, ushtria bën të ditur se o

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama