Rezultate te kerkimit per termin: +Delina +Bitraku

Total: 965
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.336Z

Irlande protesta ndaj masave buxhetore

Dhjetera mijera vete zbriten ne shehin kryesor te dublinit demonstruan kunder planit drastik katervjecar te qeverise irlandeze te kryeministrit Brian Cowen. Sipas te dhenave te policise ne protestat ne kryeqytetin Dublin moren pjese 50.000 veta. Por protestuesit thone se pjesemarresit arrinin deri n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.821Z

KQZ oret e fundit te fushates ne Kosove

Fushata e shkurter zgjedhore e imponuar nga Ligji dhe Kushtetuta mbyllet sot ne Kosove. Ne mesnate fillon heshtja zgjedhore per kandidatet e 29 subjekteve te certifikuara. Sot mbahen tubimet permbyllese ne disa qendra te Kosoves shumica ne Prishtine. Nderkohe mberrin ekipi i vezhguesve te rrjetit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.819Z

Kroaci arratiset ish kryeministri. Flete-arresti nderkombetar

Arratiset per ti shpetuar gjykimit ish kryeministri kroat Ivo Sanader. Per shkak te hetimeve kunder tij per aferra korruptive ish kryeministri eshte arratisur jashte vendi per ti shpetuar arrestimit. Sanader ka kaluar kufirin me shtetin fqinj Sllovenine njoftoi Ministria e Brendshme ne Zagreb. Pak m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.384Z

Ndizet dritat e pemës më të lartë në botë

Një ndër pemët më të mëdha të krishtlindjeve në botë ka ndezur dritat në një faqe mali në Itali. Vullnetarë  nga  qyteti i Italisë qëndrore Gubbio, arritën të finalizonin tre muaj  punë duke preg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.024Z

Termet i fuqishem ne Iran qindra persona nen renoja

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Iranin. Me qindra persona  kanë mbetur nën rrënoja edhe sepse  tërmeti ndodhi në orët e vona të natës. Kërkimi për ta ka filluar tashmë nga të afërm, vullnetarë e  f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.409Z

Italia mbush 150 vjet shtet

Sot Italia mbush 150 vjet. Një shekull e gjysëm më parë lindi Regno d’Italia ndërsa Vittorio Emanuele II u shpall Mbret. Per herë të parë pas shekujsh ndarjeje e pushtimesh gadishulli atëherë i banuar nga 22 milion vetë, u kthye në ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.421Z

Turqi arrestohen 6 gazetare. Liria e medias ne rrezik

Policia turke ka ndaluar gjashtë gazetarë dhe ka kryer kontrolle në shtëpitë e pesë të tjerëve, duke zgjeruar kështu hetimet trevjecare mbi një komplot të organizuar për rrëzimin e Qeverisë. Organizata turke e Gazetarëve i ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama