Rezultate te kerkimit per termin: +Delina +Bitraku

Total: 965
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.641Z

Situatë e tensionuar në Iran

Situata është tejet e tensionuara në Iran ndërsa shenohet përvjetori i parë i zgjedhjeve të debatuara që rikthyen në fuqi Mahmud Ahmadinexhad. Udhëheqësit e opozitës kanë anuluar planet për demostrata antiqeveritare pasi zyrtarët e policisë kercenuan të shtypin protestën. Në vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.411Z

Irak Nuri Al-Maliki rizgjidhet kryeminister

Nuri al-Maliki eshte zyrtarisht kryeministri i rizgjedhur i Irakut dhe ka 30 dite kohe te formoje qeverine e re. Hapi per formimin e qeverise se re vjen pas rezultateve te ngushta ne zgjedhjet e marsit ne te cilat asnje parti nuk e siguroi shumicen. Sipas marreveshjes se blloqeve politike lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.696Z

Presidenti gjerman, Horst Këler jep dorëheqjen

Presidenti federal gjerman Horst Këler jep dorëheqjen nga posti i tij. Shkak kanë qenë deklaratat e tij të diskutueshme mbi Afganistanin. Akuza se ai kishte përkrahur angazhime antikushtetuese të ushtrisë gjermane për të siguruar interesat ekonomike është tërësisht e papërligjur, tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

Irak, zjarr në një hotel, 40 të vrarë

Një zjarr i shpërthyer në një hotel në qendër të qytetit irakian të Sulejmanies u ka marrë jetën 40 personave. Lajmin e bën të ditur burime spitalore të cilat konfirmuan se mes viktimave ka dhe shtetas të huaj. Zyrtarët lokalë njoftojnë se zjarri nuk ishte akt terrorist, por sipas t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.315Z

Tragjedi ne Itali vdesin tete cikliste

Ne Itali jane vrare 8 cikliste ne jug te vendit pasi i perplasi nje makine ne rrugen me dy korsi. Sipas njoftimeve shoferi duket se e humbi kontrollin e makines kur po perpiqej te parakalonte nje makine tjeter duke u perplasur me ciklistet. 7 cikliste vdiqen menjehere i teti vdiq ne spital dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.637Z

Minatoret e Kilit takim me presidentin Obama

Punonjes amerikane te shpetimit minatore dhe personeli i NASA-s qe ndihmuan ne shpetimin e minatoreve ne Kili e quajten eksperiencen e tyre unike gjate takimit me presidentin e SHBA Barak Obama. Ata i shtrenguan presidentit doren ne Zyren Ovale ne nje takim te mbyllur per median. Ne Oborrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.641Z

Tel Aviv, parada e homoseksualëve

Me mijëra vetë morrën pjesë në Tel Aviv në paradën e homoseksualëve. Pjesëmarrësit kërcyen hipur mbi platforma të zbukuruara me këtë rast në marshimin e gjatë në rrugët kryesore të qytetit. Parada vazhdoi për disa orë në qyetin që njihet dhe si qendra e homoseksualëve në Lin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama