Rezultate te kerkimit per termin: +Delina +Bitraku

Total: 965
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

Irak, zjarr në një hotel, 40 të vrarë

Një zjarr i shpërthyer në një hotel në qendër të qytetit irakian të Sulejmanies u ka marrë jetën 40 personave. Lajmin e bën të ditur burime spitalore të cilat konfirmuan se mes viktimave ka dhe shtetas të huaj. Zyrtarët lokalë njoftojnë se zjarri nuk ishte akt terrorist, por sipas t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.315Z

Tragjedi ne Itali vdesin tete cikliste

Ne Itali jane vrare 8 cikliste ne jug te vendit pasi i perplasi nje makine ne rrugen me dy korsi. Sipas njoftimeve shoferi duket se e humbi kontrollin e makines kur po perpiqej te parakalonte nje makine tjeter duke u perplasur me ciklistet. 7 cikliste vdiqen menjehere i teti vdiq ne spital dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.637Z

Minatoret e Kilit takim me presidentin Obama

Punonjes amerikane te shpetimit minatore dhe personeli i NASA-s qe ndihmuan ne shpetimin e minatoreve ne Kili e quajten eksperiencen e tyre unike gjate takimit me presidentin e SHBA Barak Obama. Ata i shtrenguan presidentit doren ne Zyren Ovale ne nje takim te mbyllur per median. Ne Oborrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.641Z

Tel Aviv, parada e homoseksualëve

Me mijëra vetë morrën pjesë në Tel Aviv në paradën e homoseksualëve. Pjesëmarrësit kërcyen hipur mbi platforma të zbukuruara me këtë rast në marshimin e gjatë në rrugët kryesore të qytetit. Parada vazhdoi për disa orë në qyetin që njihet dhe si qendra e homoseksualëve në Lin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.637Z

NASA plane ambicioze per ne Mars

NASA po harton plane ambicioze per te pushtuar planetin e kuq. Zyrtaret te agjencise Hapesinore deklarojne se studimet e fizibilitetit jane zhvilluar per te pare nese astronautet do te mund te dergohen ne Mars me nje bilete vetem vajtje. Projekti i hartuar nga NASA kushton rreth dhjete miliar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.236Z

Alarm per bombe Greqia ne panik

Nje alarm fals per bombe ka bere qe policia greke te mbylle zonen perreth ambasades hungareze ne Athine. Nga ambasada u njoftua pee zbulimin e nje pakoje te dyshimte. Pas hapjes se pakos nga policia u be e ditur se behej fjale per nje alarm fals dhe se ne pako nuk kishte eksploziv por thjesht nej se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.411Z

Samiti i G20 ne Seul ne diten e dyte te punimeve

Lideret e 20 vendeve me te zhvilluara ekonomike po e zhvillojne diten e dyte te takimit ne kryeqytetin e Korese Jugore per ti zgjidhur mosmarreveshjet tregtare dhe permiresuar ritmin e rritjes ekonomike. Udheheqesit ne mesin e te cileve jane presidenti amerikan Barak Obama presidenti kinez

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama