Rezultate te kerkimit per termin: +Demokratike

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.784Z

Topi: Mbështes grevën. Është demokratike

Presidenti është parimisht dakord në mbështetje të gjithçkaje demokratike TIRANË - Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka mbështetur grevën e urisë së deputetëve të Partisë Socialiste. Reagimi zyrtar ka ardhur vetëm pas ditës së katërt të grevës së opozitës "Më lejon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.763Z

Standardet demokratike dhe partitë politike

Musa Ulqini Sa më shumë të respektojnë standardet demokratike në funksionimin e tyre partitë politike, aq më i garantuar është funksionimi demokratik i vetë shoqërisë. Ky është pak a shumë konkluzioni i shumicës së studiuesve, teoricienëve e politologëve që merren me problem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.069Z

Gati Fryma e re demokratike

E premte 27 Prill 2012 2046 Fryma e Re Demokratike GodinaDiten e hene ne mesdite pritet te zyrtarizohet partia e re politike e rreshtuar ne spektrin e djathte. Ajo do te quhet Fryma e Re Demokratike. Selia ngrihet ne rrugen George Bush perballe selise se Partise Demokratike ku kane milituar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.151Z

Nishani Zgjedhje demokratike

Nishani Zgjedhje demokratike E merkure 16 Janar 2013 2306 Bujar NishaniNe pritjen per trupin diplomatik te akredituar ne Tirane me rastin e Vitit te Ri presidenti Bujar Nishani i siguroi ata se zgjedhjet e 23 qershorit do te jete te pakontestueshme Gjate fjales pershendetese kreu i shtetit dekla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.232Z

Mustafaraj:Rama kërcënon institucionet demokratike

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Albana Mustafaraj edhe një herë përshëndet fitoren e kandidatit “Aleanca për Qytetarin” Lulzim Basha, ndërsa kritikoi ashpër çdo lloj vendimi të marrë prej PS-së, sa i takon dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.630Z

Grabitet zyra e Partisë Demokratike

Partia Demokratike denoncoi mbrëmjen e së enjtes, dhunimin dhe grabitjen e një zyre të degës numër 2 të saj në Tiranë. Sipas selisë blu, zyra që ndodhet prapa Fakultetit Ekonomik është thyer dhe bastisur, ndërsa prej aty janë grabitur 2 kompjutera. Sipas njoftimit të Partisë Demokra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.137Z

Riker: Zgjedhje të qeta dhe demokratike

Shkup -Ambasadori amerikan në Maqedoni, Filip Riker ka theksuar se SHBA-të janë të interesuara për zgjedhje të qeta, të rregullta dhe demokratike. Deklaratat e Riker u bënë pas takimit me kandidatët për kryetar komune të komunën e Dibrës, ku ka shtuar se i përcjellë mesazhin e presid

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama