Rezultate te kerkimit per termin: +Demokratike

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.898Z

Basha: Hartim për ligjin e ndalimit të simboleve të komunizmit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me drejtorin e Fondacionit Konrad Adenauer në Shqipëri, z.Walter Gloss. Takimi kishte si qëllim bashkëpunimin dhe ekspertizën gjermane në hartimin e ligjit për ndalimin e simboleve të komunizmit, si dhe për reformimin e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.642Z

Kërkesë për Kryeministrin

Zyrtarët e lartë të kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës: Hajredin Kuçi, nënkryetar dhe anëtarët e kryesisë, Arsim Bajrami, Fehmi Mujota, Memli Krasniqi dhe Adem Grabovci kanë kërkuar, secili veç e veç, nga Kryeministri i Kosovës, njëkohësisht kryetar i Partisë Demokratike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.355Z

Zgjedhjet për kreun e demokratëve në Tiranë nuk do të shtyhen

Autori i Lajmit: red.Brenda gjysmës së dytë të muajit prill pritet të zgjidhet edhe enigma për kreun e Partisë Demokratike të Tiranës. Gjashtë muaj pasi ka nisur fushata elektorale për këtë post, procesi po shkon drejt fundit duke rrëzuar të gjitha dyshimet se zgjedhjet do të shtyhen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.613Z

Basha pret ambasadorin grek:Avancim marrëdhënieve Shqipëri-Greqi

TIRANË - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë takimit të mbajtur dje me ambasadorin grek, Leonidas Rokanas, i kushtoi rëndësi përmirësimit të marrëdhënieve dypalëshe. Në takimin e mbajtur në selinë e Partisë Demokratike, u shkëmbyen pikëpamje mbi marrëdhëniet dypal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.760Z

Konventa Kombëtare e PD-së, Basha publikon udhëzimin: Brenda 15 shtatorit të dorëzohen listat

TIRANE-Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar udhëzimet për Konventën Kombëtare, i cili do të mbahet më datat 27 dhe 28 shtator. Sipas udhëzimit të bërë publik në faqen zyrtare të PD-së, thuhet se kryetarët e degëve duhet të dorëzojnë listat me emrat e pjesëmarrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.494Z

Basha: Nesër mblidhet në Tiranë Kuvendi Kombëtar i PD

TIRANË-Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka njoftuar në rrjetin social “Facebook” se ditën e nesërme do të mblidhet në Tiranë Kuvendi Kombëtar i PD. Basha bën me dije se në Kuvend do të marrin pjesë 7500 delegat&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.279Z

Nuk respektoi kuotën gjinore, KQZ gjobit PD

Pas dy mbledhjesh të dështuara për shkak se Partia Demokratike nuk i kishte sjellë të plota listat e kandidatëve për zgjedhjet e 25 qershorit, ditën e sotme Komisioni Qendror i zgjedhjeve ka vendosur gjobë. KQZ e gjobiti PD me 5 milionë lekë të reja, për shkak se në listat e kandidatë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama