Rezultate te kerkimit per termin: +Demokratike

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.970Z

KE: Zgjedhje demokratike ne Maqedoni

Komisioni Evropian ka kerkuar nga politikanet ne Maqedoni qe zgjedhjet e parakohshme, te cilat do te mbahen me 1 qershor, te jene te ndershme dhe demokratike. Partite politike jane deklaruar pro mbajtjes se zgjedhjeve te lira dhe demokratike, por ne zgjedhjet e meparshme ka pasur parregullsi te ndry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.975Z

Kush e themeloi Partinë Demokratike

Mbledhja e parë e krijimit të komisionit nismëtar. Mungojnë emrat që drejtojnë sot Partinë Demokratike. Procesverbalet e mbajtura më 13-14 dhjetor. Grupet e para drejtuese të Partisë Demokratike, roli dhe detyra e 15 anëtarëve nismëtarë të partisë së parë politike në vend Zbuloh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.997Z

Mcllwham Jetike institucionet demokratike

Mbreteria e Bashkuar i ka dhene nje mesazh te qarte Tiranes zyrtare se ngercet politike nuk duhet te mbajne peng institucionet demokratike. Ambasadorja britanike Fiona Mcllwham ka deklaruar se duhet te jene keto institucione qe te kontrollojne aktivitetet e politikes dhe jo e kunderta. In

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.688Z

Homazhet e drejte demokratike

/ / Komisioni Europian shpr-ehet se liria per tu mbledhur eshte nje e drejte demokratike. E pyetur nga Top Channel mbi demonstraten homazh te dites se djeshme te bere nga Partia Socialiste per tri viktimat e nje jave me pare Natasha Butler zedhenese e Komisionerit per Zgjer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.511Z

Tadiq braktis Partinë Demokratike

Dal nga Partia demokratike pasi që Partia ka vendosur të dakë në zgjedhje me njerëz të cilët asaj ia kanë dhënë epitetin e aferave. Vendimin se a do të marr pjesë në zgjedhjet e ardhshme do ta marr së shpejti, ka thënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.953Z

Partia Demokratike ndihmon te permbyturit

brbrNga selia e Partise Demokratike jane nisur sot ne oret e para te mengjesit ndihma per familjet qe po perballen me situaten e veshtire per shkak te permbytjeve Lidhja Demokratike e Gruas dhe Forumi Rinor i Partise Demokratike kane arritur te mbledhin qindra pako me ushqime uje te pijshem detergj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.784Z

Topi: Mbështes grevën. Është demokratike

Presidenti është parimisht dakord në mbështetje të gjithçkaje demokratike TIRANË - Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka mbështetur grevën e urisë së deputetëve të Partisë Socialiste. Reagimi zyrtar ka ardhur vetëm pas ditës së katërt të grevës së opozitës "Më lejon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama