Rezultate te kerkimit per termin: +Demokratike

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.997Z

Mcllwham Jetike institucionet demokratike

Mbreteria e Bashkuar i ka dhene nje mesazh te qarte Tiranes zyrtare se ngercet politike nuk duhet te mbajne peng institucionet demokratike. Ambasadorja britanike Fiona Mcllwham ka deklaruar se duhet te jene keto institucione qe te kontrollojne aktivitetet e politikes dhe jo e kunderta. In

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.688Z

Homazhet e drejte demokratike

/ / Komisioni Europian shpr-ehet se liria per tu mbledhur eshte nje e drejte demokratike. E pyetur nga Top Channel mbi demonstraten homazh te dites se djeshme te bere nga Partia Socialiste per tri viktimat e nje jave me pare Natasha Butler zedhenese e Komisionerit per Zgjer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.511Z

Tadiq braktis Partinë Demokratike

Dal nga Partia demokratike pasi që Partia ka vendosur të dakë në zgjedhje me njerëz të cilët asaj ia kanë dhënë epitetin e aferave. Vendimin se a do të marr pjesë në zgjedhjet e ardhshme do ta marr së shpejti, ka thënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.953Z

Partia Demokratike ndihmon te permbyturit

brbrNga selia e Partise Demokratike jane nisur sot ne oret e para te mengjesit ndihma per familjet qe po perballen me situaten e veshtire per shkak te permbytjeve Lidhja Demokratike e Gruas dhe Forumi Rinor i Partise Demokratike kane arritur te mbledhin qindra pako me ushqime uje te pijshem detergj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.784Z

Topi: Mbështes grevën. Është demokratike

Presidenti është parimisht dakord në mbështetje të gjithçkaje demokratike TIRANË - Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka mbështetur grevën e urisë së deputetëve të Partisë Socialiste. Reagimi zyrtar ka ardhur vetëm pas ditës së katërt të grevës së opozitës "Më lejon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.763Z

Standardet demokratike dhe partitë politike

Musa Ulqini Sa më shumë të respektojnë standardet demokratike në funksionimin e tyre partitë politike, aq më i garantuar është funksionimi demokratik i vetë shoqërisë. Ky është pak a shumë konkluzioni i shumicës së studiuesve, teoricienëve e politologëve që merren me problem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.069Z

Gati Fryma e re demokratike

E premte 27 Prill 2012 2046 Fryma e Re Demokratike GodinaDiten e hene ne mesdite pritet te zyrtarizohet partia e re politike e rreshtuar ne spektrin e djathte. Ajo do te quhet Fryma e Re Demokratike. Selia ngrihet ne rrugen George Bush perballe selise se Partise Demokratike ku kane milituar n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama