Rezultate te kerkimit per termin: +Departamenti

Total: 9471
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.384Z

Departamenti amerikan i Shtetit: Roli i Shqipërisë kundër terrorizmit

Qeveria shqiptare i ka dhënë përparësi përpjekjeve të saj kundër narkotikëve, më shumë sesa kundër terrorizmit, të cilin e konsideron një kërcënim me pak urgjent. Në raportin mbi terrorizmin në vitin 2013, Departamenti amerikan i Shtetit shkruan se ndryshimi në qeverinë pas zgje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.165Z

Departamenti i Shtetit: Ja FOTOT që tregojnë ushtarët rusë brenda në Ukrainë

Departamenti i Shtetit ka publikuar disa foto të ushtarëve në lindje të Ukrainës, duke theksuar se disa prej tyre i përkasin forcave speciale ruse. Në foto duken disa ushtarë rusë, që kanë veshje dhe armatim të ngjashëm në qytete të ndryshme në Ukrainë. Në fotot e Departamentit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.681Z

Çelet departamenti i gjuhës spanjolle

27/01/2009  Fakulteti i Gjuhëve të Huaja Një tjetër departament do t’i shtohet Fakultetit të Gjuhëve të Huaja në kryeqytet. Kësaj radhe do të jetë gjuha spanjolle që do të ketë departamentin e saj pas vendimit të nxjerr nga Senati i Universitetit të Tiranës ditën e dj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.429Z

ZPZHML-ja bëhet Departamenti për Mjekësi Ligjore (DML)

Prishtinë, 23 gusht - Pas miratimit të legjislacionit të ri nga Kuvendi i Kosovës, Zyra për Persona të Zhdukur dhe Mjekësi Ligjore (ZPZHML) tani është riemëruar Departamenti për Mjekës Ligjore (DML). DML, i cili është nën ombrellën e Ministrisë së Drejtësisë, është riorganizuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.358Z

Departamenti i Drejtësisë rrëzon ligjin e Arizonas

Departamenti i Drejtësisë në Shtetet e Bashkuara pasi ka shqyrtuar kërkesën e presidentit amerikan Barak Obama, mbi ligjin për emigracionit në Arizona, e ka kontestuar atë duke e cilësuar si të padrejtë. Ligji në fjalë detyron emigrantët të mbajnë dokumente gjatë gjithë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.586Z

Departamenti i Shtetit mbron ambasadorin Bejl

p styletext-align justifyPas letres se gjashte kongresmeneve republikane derguar sekretarit te shtetit Tillerson ku kerkohej shkarkimi i ambasadorit amerikan ne Maqedoni Xhes Bejli me pretekstin e politizimit te selise diplomatike te Uashingtonit ka ardhur edhe reagimi zyrtar i Departamentit amerika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.585Z

Departamenti i Shtetit: Ja pse ua heqim vizat për në SHBA, të korruptuarve

Ambasada amerikane në Tiranë iu ka revokuar vizat 23 gjyqtarëve dhe prokurorëve shqiptarë, mes të cilëve edhe kryeprokurorit Adriatik Llalla. Më poshtë është shpjegimi i Departamentit amerikan të Shtetit, kur iu hiqet viza të korruptuarve: Përpjekjet anti-korrupsion të SHBA-ve Ane

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama