Rezultate te kerkimit per termin: +Departamenti

Total: 9471
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.216Z

Spahiu akuzon fort: Kjo qeveri është vulosur si e korruptuar!

Çështja e korrupsionit në vendin tonë është ngritur si shqetësim edhe nga Zëri i Amerikës. Për këtë problem serioz në Shqipëri, ish-deputeti Përparim Spahiu fajëson drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama. Spahiu shkruan në Facebook se Perëndimi i ka vënë kryqin Ramës dhe qeveris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.224Z

Çfarë ka ndodhur më 15 shtator?

1789 Kongresi amerikan krijon Departamentin e Shtetit nga Departamenti i mëparshëm i Punëve te Jashtme. Departamenti i Shtetit shpesh quhet edhe Foggy Bottom, emri i zonës ku ndodhet ndërtesa e tij në Uashington. Në shtator 2000, ndërtesës së Departamentit të Shtetit iu dha emrin Harry S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.500Z

Albin Kurti akuzohet për 3 vepra penale, Prokuroria kërkon paraburgim

Prokuroria e Shteti përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se ka ushtruar kërkesë për caktimin e paraburgimit ndaj të pandehurit Albin Kurti dhe kjo kërkesë është parashtruar, pasi që i njëjti nuk iu është përgjigjur ftesës së prokurorisë, ka përsëritur kryerjen e vep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.003Z

Punonjësit e KEDS-it për herë të tretë dhurojnë gjak

Është hera e tretë me radhë që punëtorët e kësaj kompanie solidarizohen me njerëzit që kanë nevojë për gjak. Më 22 janar aksioni vullnetar për grumbullimin e gjakut u organizua nga Departamenti i Komunikimeve të KEDS-it

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.147Z

SHBA: Demarkacioni i Kosovës me Malin e Zi është në rregull (Dokument)

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, përmes një njoftimi publik ka njoftuar se Departamenti Amerikan i Shtetit ka shqyrtuar vijën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi të përgatitur nga Komisioni Shtetëro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.709Z

Enver Islamit, i dyshuar për vrasje më 1993, i caktohet masa e paraburgimit

Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Rënda, ia ka caktuar masën paraburgim Enver Jahir Islamit nga Podujeva që kishte kryer një vrasje në vitin 1993, kohën e ish- Jugosllavisë. Gjykata sqaron se Islami kishte kryer edhe nj&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.270Z

Isa Boletini “rikthehet” në atdhe më 28 Nëntor

Rivarrimi i eshtrave të Isa Boletinit do të bëhet me 28 Nëntor, pikërisht në 102 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë. Kështu u vendos sot në një takim të mbajtur nga Ministri i Kulturës, Rinisë dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama