Rezultate te kerkimit per termin: +Departamenti

Total: 9471
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.868Z

Zgjedhjet UT shpall emrat per dekan dhe shefa departamenti votoni te preferuarit tuaj

Jonida TashiUniversiteti i Tiranes shpall kandidaturat zyrtare per dekane dhe pergjegjes departamenti. Ne tre fakultete te ketij universiteti jo pak te rendesishme per nga preferencat e te rinjve gara per dekan do te jete pa rival. Behet fjale per Fakultetin e Drejtesise ku kandidon i vetem Altin Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.384Z

Departamenti amerikan i Shtetit: Roli i Shqipërisë kundër terrorizmit

Qeveria shqiptare i ka dhënë përparësi përpjekjeve të saj kundër narkotikëve, më shumë sesa kundër terrorizmit, të cilin e konsideron një kërcënim me pak urgjent. Në raportin mbi terrorizmin në vitin 2013, Departamenti amerikan i Shtetit shkruan se ndryshimi në qeverinë pas zgje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.165Z

Departamenti i Shtetit: Ja FOTOT që tregojnë ushtarët rusë brenda në Ukrainë

Departamenti i Shtetit ka publikuar disa foto të ushtarëve në lindje të Ukrainës, duke theksuar se disa prej tyre i përkasin forcave speciale ruse. Në foto duken disa ushtarë rusë, që kanë veshje dhe armatim të ngjashëm në qytete të ndryshme në Ukrainë. Në fotot e Departamentit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.681Z

Çelet departamenti i gjuhës spanjolle

27/01/2009  Fakulteti i Gjuhëve të Huaja Një tjetër departament do t’i shtohet Fakultetit të Gjuhëve të Huaja në kryeqytet. Kësaj radhe do të jetë gjuha spanjolle që do të ketë departamentin e saj pas vendimit të nxjerr nga Senati i Universitetit të Tiranës ditën e dj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.429Z

ZPZHML-ja bëhet Departamenti për Mjekësi Ligjore (DML)

Prishtinë, 23 gusht - Pas miratimit të legjislacionit të ri nga Kuvendi i Kosovës, Zyra për Persona të Zhdukur dhe Mjekësi Ligjore (ZPZHML) tani është riemëruar Departamenti për Mjekës Ligjore (DML). DML, i cili është nën ombrellën e Ministrisë së Drejtësisë, është riorganizuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.358Z

Departamenti i Drejtësisë rrëzon ligjin e Arizonas

Departamenti i Drejtësisë në Shtetet e Bashkuara pasi ka shqyrtuar kërkesën e presidentit amerikan Barak Obama, mbi ligjin për emigracionit në Arizona, e ka kontestuar atë duke e cilësuar si të padrejtë. Ligji në fjalë detyron emigrantët të mbajnë dokumente gjatë gjithë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.586Z

Departamenti i Shtetit mbron ambasadorin Bejl

p styletext-align justifyPas letres se gjashte kongresmeneve republikane derguar sekretarit te shtetit Tillerson ku kerkohej shkarkimi i ambasadorit amerikan ne Maqedoni Xhes Bejli me pretekstin e politizimit te selise diplomatike te Uashingtonit ka ardhur edhe reagimi zyrtar i Departamentit amerika

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama