Rezultate te kerkimit per termin: +Departamentit +Amerikan

Total: 5447
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.880Z

Kryeministri pret përfaqësuesin e Departamentit Amerikan të Thesarit

Kryeministri Berisha priti dje në një takim përfaqësuesin e lartë të Departamentit Amerikan të Thesarit, i ngarkuar me asistencën teknike, zotin Larry McDonald. Kryeministri Berisha falënderoi Departamentin Amerikan të Thesarit për asistencën e ofruar në menaxhimin e borxhit dhe thesari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.422Z

Njihuni me zëdhënësen e re të Departamentit Amerikan të Shtetit

Ish-gazetarja  dhe prezantuesja e një emisioni në televizionin Fox News, Heather Nauert është zëdhënësja e re e Departamentit Amerikan të Shtetit. Përvoja e Heather në media dhe interesi i saj i përhershëm për çështjet ndërkombëtare do të kenë vlerë të paçmueshme ndërsa a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.175Z

Dorehiqet kupola drejtuese e Departamentit Amerikan te Shtetit

p styletext-align justifyTe gjithe zyrtaret me te larte drejtues te Departamentit amerikan te shtetit kane dhene doreheqjen ne nje veprim qe duket si pakenaqesi e hapur ndaj administrates se re te presidentit Trump Vete i emeruari per sekretar shtetit Rex Tillerson ishte i pranishem ne zyrat e depar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.606Z

Nënsekretari i Departamentit amerikan të Shtetit, Nicholas Burns,pritet të japë dorëheqjen

Nënsekretari i Departamentit amerikan të Shtetit, Nicholas Burns, i ngarkuar për Çështjet Politike, pritet të japë sot dorëheqjen, tha një zyrtar i lartë amerikan.Sekretarja e Departamentit amerikan të Shtetit, Condoleezza Rice, pritet të rekomandojë në këtë post 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.517Z

Zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan viziton sot Kosovën

Autori i Lajmit: red.PRISHTINE - Zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Stjuart Xhons, përgjegjës për Ballkanin do të qëndrojë në Kosovë për një vizitë dyditore. Gjatë kësaj vizite, e cila do të nisë sot, Xhons pritet të takojë krerët më të lartë të institucione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.578Z

Bagdad, rrëzohet helikopteri i Departamentit Amerikan

Lajmi bëhet publik nga ambasada amerikane në Bagdad, e cila thekson se helikopteri u rrëzua mbrëmë në Kompleksin "Butler Range", një zonë ushtarake amerikane trajnimi në lindje të Bagdadit.    "Rrëzimi i helikopterit po hetohet nga Shërbimi për Sigurinë Diplomatike i Dep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.269Z

Meta takon Ndihmës Sekretarin amerikan te Departamentit te Sigurisë Kombëtare

Gjatë vizitës së tij në Washington DC, Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta zhvilloi një takim me Ndihmës Sekretarin e Departamentit të Sigurisë Kombëtare, z. Alan Bersin, më të cilin diskutoi mbi ecurinë e bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe SHBA-së në fushën e sigurisë. Kryetari i K

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama