Rezultate te kerkimit per termin: +Departamentit +Amerikan

Total: 5447
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.703Z

Presidenti i Republikës priti Drejtorin e Departamentit Amerikan të Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, zotin Thomas K. Yazdgerdi

15 dhjetor 2014 Sot, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti Drejtorin e Departamentit Amerikan të Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, zotin Thomas K. Yazdgerdi, me të cilin shkëmbeu opinione dhe informacione me interes për të dy vendet, por edhe në nivel rajonal e global

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.575Z

-Mbi raportin e Departamentit Amerikan te Shtetit mbi trafikun e qenieve njerezore dhe çeshtje te tjera Dje, Sekretari Amerikan i Shtetit, Kolin Pauell publikoi raportin vjetor te Departamentit

-Mbi raportin e Departamentit Amerikan te Shtetit mbi trafikun e qenieve njerezore dhe çeshtje te tjera Dje, Sekretari Amerikan i Shtetit, Kolin Pauell publikoi raportin vjetor te Departamentit mbi Trafikun e Qenieve Njerëzore, ku Shqipëria klasifikohet në Listën 2. Raporti në mënyrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.580Z

Shqiptarët e Amerikës letër Departamentit të Shtetit

Komuniteti Shqiptar i Miçiganit në SHBA kërkoi dje përpara se të niste Kuvendi në Shqipëri, që duhet të miratohet sa më parë ligji i dosjeve. Ky komunitet përpiloi një deklaratë të cilën ia dërgoi Departamentit te Shtetit amerikan, ku i kërkoi të ndërhynte me autoritetin e tij, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.273Z

Obama emëron Shaun Donovan në krye të departamentit të strehimit

Uashington - Presidenti i zgjedhur amerikan, Barack Obama deklaroi sot se kishte zgjedhur Shaun Donovan, në postin e sekretarit amerikan për Strehimin dhe Zhvillimin Urban. Gjatë fjalimit të tij të përjavshëm në radio, Obama bëri publik vendimin e tij për të emëruar Donovanin, akt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.228Z

SHBA, Timoti Geitner sërish në krye të Departamentit të Thesarit

Timoti Geitner do të vijojë që të qëndrojë në krye të Departamentit të Thesarit në SHBA. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Geitner.   Para disa kohësh vetë zyrtari i lartë ekonomik kishte pohuar dë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.098Z

Zv/ministrja e arsimit shefee departamentit në Kristal

Të tjera rreth shkrimit Dokumenti zyrtar i Nora Malajt Skandali, dy deputetë juristë për një vit TIRANË – Universiteti “Kristal” i përfshirë në skandalin me diplomën e Renzo Bossit ka në stafin e tij një prej drejtuesve më të lartë të Ministrisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.844Z

Rrezikohet mbyllja e pjesëshme e Departamentit të Sigurisë Kombëtare

Ligjvënësit amerikanë janë përfshirë në një tjetër përballje politike. Kësaj radhe lidhur me buxhetin prej 40 miliardë dollarësh për Departamentitn e Sigurisë Kombëtare. Ligjvenësit republikanë në Dhomën e Përfaqësuesve e kanë lidhur miratimin e buxhetit për këtë departame

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama