Rezultate te kerkimit per termin: +Departamentit +Amerikan

Total: 5447
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.575Z

-Mbi raportin e Departamentit Amerikan te Shtetit mbi trafikun e qenieve njerezore dhe çeshtje te tjera Dje, Sekretari Amerikan i Shtetit, Kolin Pauell publikoi raportin vjetor te Departamentit

-Mbi raportin e Departamentit Amerikan te Shtetit mbi trafikun e qenieve njerezore dhe çeshtje te tjera Dje, Sekretari Amerikan i Shtetit, Kolin Pauell publikoi raportin vjetor te Departamentit mbi Trafikun e Qenieve Njerëzore, ku Shqipëria klasifikohet në Listën 2. Raporti në mënyrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.580Z

Shqiptarët e Amerikës letër Departamentit të Shtetit

Komuniteti Shqiptar i Miçiganit në SHBA kërkoi dje përpara se të niste Kuvendi në Shqipëri, që duhet të miratohet sa më parë ligji i dosjeve. Ky komunitet përpiloi një deklaratë të cilën ia dërgoi Departamentit te Shtetit amerikan, ku i kërkoi të ndërhynte me autoritetin e tij, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.273Z

Obama emëron Shaun Donovan në krye të departamentit të strehimit

Uashington - Presidenti i zgjedhur amerikan, Barack Obama deklaroi sot se kishte zgjedhur Shaun Donovan, në postin e sekretarit amerikan për Strehimin dhe Zhvillimin Urban. Gjatë fjalimit të tij të përjavshëm në radio, Obama bëri publik vendimin e tij për të emëruar Donovanin, akt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.228Z

SHBA, Timoti Geitner sërish në krye të Departamentit të Thesarit

Timoti Geitner do të vijojë që të qëndrojë në krye të Departamentit të Thesarit në SHBA. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Geitner.   Para disa kohësh vetë zyrtari i lartë ekonomik kishte pohuar dë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.098Z

Zv/ministrja e arsimit shefee departamentit në Kristal

Të tjera rreth shkrimit Dokumenti zyrtar i Nora Malajt Skandali, dy deputetë juristë për një vit TIRANË – Universiteti “Kristal” i përfshirë në skandalin me diplomën e Renzo Bossit ka në stafin e tij një prej drejtuesve më të lartë të Ministrisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.844Z

Rrezikohet mbyllja e pjesëshme e Departamentit të Sigurisë Kombëtare

Ligjvënësit amerikanë janë përfshirë në një tjetër përballje politike. Kësaj radhe lidhur me buxhetin prej 40 miliardë dollarësh për Departamentitn e Sigurisë Kombëtare. Ligjvenësit republikanë në Dhomën e Përfaqësuesve e kanë lidhur miratimin e buxhetit për këtë departame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

PS akuzon: Meta i dërgoi Departamentit të Shtetit letrën e firmosur nga Berisha

Tiranë, 14 Gusht, NOA Ilir Meta në shërbimin e tij të radhës, ka firmosur dhe dërguar pranë Departamentit Amerikan të Shtetit tekstin e shkruar nga Sali Berisha, që si fryt i mediokritetit e politik të këtij pushteti të korruptuar, kanë menduar një komplot e puç diplomatik qeshar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama