Rezultate te kerkimit per termin: +Departamentit +Amerikan

Total: 5447
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.098Z

Zv/ministrja e arsimit shefee departamentit në Kristal

Të tjera rreth shkrimit Dokumenti zyrtar i Nora Malajt Skandali, dy deputetë juristë për një vit TIRANË – Universiteti “Kristal” i përfshirë në skandalin me diplomën e Renzo Bossit ka në stafin e tij një prej drejtuesve më të lartë të Ministrisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.844Z

Rrezikohet mbyllja e pjesëshme e Departamentit të Sigurisë Kombëtare

Ligjvënësit amerikanë janë përfshirë në një tjetër përballje politike. Kësaj radhe lidhur me buxhetin prej 40 miliardë dollarësh për Departamentitn e Sigurisë Kombëtare. Ligjvenësit republikanë në Dhomën e Përfaqësuesve e kanë lidhur miratimin e buxhetit për këtë departame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

PS akuzon: Meta i dërgoi Departamentit të Shtetit letrën e firmosur nga Berisha

Tiranë, 14 Gusht, NOA Ilir Meta në shërbimin e tij të radhës, ka firmosur dhe dërguar pranë Departamentit Amerikan të Shtetit tekstin e shkruar nga Sali Berisha, që si fryt i mediokritetit e politik të këtij pushteti të korruptuar, kanë menduar një komplot e puç diplomatik qeshar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.679Z

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit viziton Kosovën

WASHINGTON- Ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Filip Gordon, do të vizitojë këtë javë Serbinë, Kosovën dhe Maqedoninë, në kuadër të një vizite në Ballkan. Lajmi është bërë i ditur nga Filip Krouli, zëdhënës i Departamentit Amerikan të Shtetit.Gjatë qëndrimit Gordon do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.370Z

Sulm i rëndë ndaj kompjuterave të Departamentit të Mbrojtjes

Sipas një njoftimi të sotëm të gazetës Los Angeles Times, zyrtarë të lartë të Pentagonit kanë informuar këtë javë Presidentin Bush dhe Sekretarin e Mbrojtjes Robert Gates, për një sulm të rëndë ndaj komputerave të Departamentit të Mbrojtjes. Sipas gazetës, sulmet janë vër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.215Z

Raporti amerikan irriton Rusinë

Rusia ka hedhur poshtë kritikat amerikane në adresë të saj për gjendjen e të drejtave të njeriut në Rusi, duke theksuar se SHBA-ja vetë është “fajtore për abuzime, duke filluar që nga Afganistani e deri te rrugët e Amerikës”. Në kumtesën të mbushur përplot me sarkazëm, Minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.332Z

Zyrtari i Departamentit të Shtetit: Mbështesim pavarësinë e Prokurorisë

 TIRANE – Ndihmës-zëvendës/sekretari amerikan i Shtetit Stjuart Xhons zhvilloi dje një takim me kryeprokuroren Ina Rama. Në takimin ku ishte i pranishëm edhe ambasadori amerikan në Tiranë Uidhers, sipas burimeve të organit të akuzës, zyrtari i Departamentit të Shtetit shprehu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama