Rezultate te kerkimit per termin: +Departamentit +Amerikan

Total: 5447
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.517Z

Zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan viziton sot Kosovën

Autori i Lajmit: red.PRISHTINE - Zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Stjuart Xhons, përgjegjës për Ballkanin do të qëndrojë në Kosovë për një vizitë dyditore. Gjatë kësaj vizite, e cila do të nisë sot, Xhons pritet të takojë krerët më të lartë të institucione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.578Z

Bagdad, rrëzohet helikopteri i Departamentit Amerikan

Lajmi bëhet publik nga ambasada amerikane në Bagdad, e cila thekson se helikopteri u rrëzua mbrëmë në Kompleksin "Butler Range", një zonë ushtarake amerikane trajnimi në lindje të Bagdadit.    "Rrëzimi i helikopterit po hetohet nga Shërbimi për Sigurinë Diplomatike i Dep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.269Z

Meta takon Ndihmës Sekretarin amerikan te Departamentit te Sigurisë Kombëtare

Gjatë vizitës së tij në Washington DC, Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta zhvilloi një takim me Ndihmës Sekretarin e Departamentit të Sigurisë Kombëtare, z. Alan Bersin, më të cilin diskutoi mbi ecurinë e bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe SHBA-së në fushën e sigurisë. Kryetari i K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.937Z

Kryeministri Berisha pret përfaqësuesin e lartë të Departamentit Amerikan të Thesarit, zotin Larry McDonald.

Kryeministri Berisha priti në një takim përfaqësuesin e lartë të Departamentit Amerikan të Thesarit, i ngarkuar me asistencën teknike, zotin Larry McDonald. Kryeministri Berisha falenderoi Departamentin Amerikan të Thesarit për asistencën e ofruar në menaxhimin e borxhit dhe thesarit dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.168Z

Sqarim i Departamentit amerikan të Shtetit: Withers ka qëndrime personale

25-03-2012 / Gazeta 55 “Ne kemi inkurajuar qeverinë e Shqipërisë që të zbatojë rekomandimet e Bashkimit Evropian, reforma të cilat kërkojnë përpjekje reale dhe të prekshme si dhe angazhimin e opozitës që të pranojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.911Z

Kosova burim dhe destinim i trafikimit, sipas Departamentit Amerikan të Shtetit

Kosova është burim, tranzit dhe vend i destinimit për femra dhe fëmijë, të cilët janë subjekt i trafikimit të personave, në mënyrë specifike i prostitucionit të detyrueshëm dhe i fëmijëve, që detyrohen të kërkojnë lëmoshë, thuhet, pos tjerash, në pjesën për Kosovën, në rap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.586Z

PD-ja e vlerëson realist raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit

Partia Demokratike ka përshëndetur dje raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit, duke e cilësuar këtë raport që e përfshin Shqipërinë në vendet tranzit të trafikut të drogës, si një raport realist. Në deklaratën për shtyp të PD-së shkruhet se në raportin e DASH-it vlerësoh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama