Rezultate te kerkimit per termin: +Departamentit +Amerikan

Total: 5447
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.622Z

Brush:Zgjidhjet krijohen në vend,nuk importohen

Jennifer Brush Drejtoresha e Çështjeve për Evropën Qëndrore dhe Jugore në Departamentin Amerikan të Shtetit, Jenifer Brush tha sot se SHBA-të presin që Shqipëria të përfundojë procesin e zgjedhjeve vendore të 8 majit dhe të shohë përpara në të ardhmen e saj. Sipas zyrtares amerika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.081Z

SHBA Shqiperia te zgjidhe krizen politike

Zyrtari i Departamentit amerikan te Shtetit Tom Countryman i ka bere thirrje Shqiperise qe te tejkaloje krizen politike. Shqiperia nuk ka ende nje situate politike te qendrueshme. Kete e tregon edhe kriza politike e cila ne shpresojme qe te kalohet ka deklaruar Countryman. Megjithate zyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.786Z

SHBA-BE politike te njejte per Ballkanin

Politika e Shteteve te Bashkuara eshte ne koordinim te plote me ate te Bashkimit Evropian persa i takon rajonit te Ballkanit. Deklarata eshte bere nga zyrtari i Departamentit amerikan te Shtetit Philip Gordon i cili ne Keshillin Atlantik ka folur per axhenden evropiane te administrates O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.486Z

Kontakt direkt me Iranin

Departamenti amerikan i Shtetit njoftoi se zyrtarët e Shteteve të Bashkuara kanë pasur “kontakt direkt” me zyrtarët iranianë, lidhur me akuzat se Qeveria e Teheranit kishte lidhje me komplotin për vrasjen e ambasadorit të Arabisë Saudite në Washington.Zëdhënësja e Departamentit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.615Z

Reeker: Serbia dhe Kosova ti zgjidhin problemet me dialog

BEOGRAD- Ministri i Mbrojtjes të Serbisë, Dragan Sutanovac, dhe zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan të shtetit, Philip Reeker kanë vlerësuar se vijimi i dialogut Beograd – Prishtinë është rruga më e mirë për zgjidhjen e problemev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.718Z

Statusi, SHBA uron Shqipërinë: Tani partitë opozitare të punojnë për anëtarësimin

SHBA Departamenti Amerikan i Shtetit përgëzon popullin shqiptar dhe mirëpret vendimin e sotshëm të Këshillit të Europës, që miratoi statusin e vendit kandidat për Shqipërinë. Nga ana tjetër, në një mesazh drejtuar Shqipërisë, insistohet në kërkesën se partitë opozitare duhet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.406Z

SHBA: Të tmerruar nga sulmet e regjimit të Assadit në Raqqa

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë deklaruar se janë "tmerruar" nga sulmet vdekjeprurëse ajrore të regjimit të Sirisë në bazën e militantëve të Shtetit Islamik në qytetin Raqqa. Sipas aktivistëve, afro 100 vetë janë vrarë në sulmet me bomba nga aeroplanët luftarakë të Sirisë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama