Rezultate te kerkimit per termin: +Departamentit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.249Z

Xhon Uidhers: Kanosja ndaj pavarësisë së gjyqësorit, hap prapa

Ambasadori amerikan, rekomandon që, raporti i DASH-it për të drejtat e njeriut, duhet të lexohet me kujdes TIRANË- I ftuar nga zv-kryetari i KLD-së, Kreshnik Spahiu, në mbledhjen me kryetarët e gjykatave të rretheve gjyqësore dhe të gjykatave të apelit, ambasadori amerikan në Tira

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.971Z

Vrasja e Xhindit, familjarët akuzojnë shtetin për moszbardhjen e ngjarjes

Nga Bledar LumaniFamiljarët e deputetit të Partisë Socialiste, Fatmir Xhindi, i vrarë 19 ditë më parë, kanë akuzuar strukturat shtetërore se po pengojnë qëllimisht zbardhjen e motiveve dhe autorëve të vrasjes. Në një letër drejtuar institucioneve më të larta të shtetit, ata kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.211Z

Dhunë policore mbi të arrestuarit, pandehurit, protestuesit

29/03/2005  Raporti i Departamentit të Shtetit për të Drejtat e Njeriut Raporti i Departamentit amerikan të Shtetit, me titull “Mbështetja e të Drejtave të Njeriut dhe Demokracisë për vitin 2004-2005”, u bë publik dje në Uashington. Raporti i paraqitet çdo vit Kongresit nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.509Z

Ambasadorja e Podestës me urgjencë në Tiranë. Detyra, konflikt interesi?!

-Nga Muhamed Veliu Top-Channel- Tiranë- Podesta Grup e cila lobon në Washington për llogari të qeverisë shqiptare, e paguar deri më tani mbi 1 miljon euro nga paratë e takspaguesve shqiptare, ka sjellë si përfaqësuese të saj një ish-zyrtare të lartë të Departamentit Amerikan të Shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.080Z

Dënohet profesori mashtrues, i merrte para studentit ti kalonte provimet

—-Nga Arisa Liço—- Tiranë- Gjykata e Tiranës ka dënuar me një vit burg shefin e Departamentit në Fakultetin e Gjeologji Minierës në Tiranë, E.Qoku pasi në këmbim të rryshfetit premtonte marrjen e notës kaluese në provime duke ndikuar tek pedagogët. Në një histori të pap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.283Z

DASH: Korrupsioni pengon luftën ndaj trafikut

Niveli i larte i korrupsionit ne vend pengon luften ndaj trafikut. Ne kete konkluzion mberrin raporti vjetor për Trafikimin e Njerëzve për vitin 2011, publikuar nga Departamenti amerikan i Shtetit.  Në raport përfshihen 180 vende dhe në të vlerësohet puna që bëjnë qeveritë e këtyre ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.288Z

SHBA: Shqipëria vend burimi për trafikun e qenieve njerëzore. Qeveria nuk plotëson as standardet minimale për luftën ndaj tij

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi Raportin Vjetor për Trafikimin e Njerëzve për vitin 2011. Në raport përfshihen 180 vende dhe në të vlerësohet puna që bëjnë qeveritë e këtyre vendeve në përpjekje për të luftuar trafikimin e njerëzve.   Raporti për Shqipërinë Në Kap

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama