Rezultate te kerkimit per termin: +Departamentit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.098Z

Zv/ministrja e arsimit shefee departamentit në Kristal

Të tjera rreth shkrimit Dokumenti zyrtar i Nora Malajt Skandali, dy deputetë juristë për një vit TIRANË – Universiteti “Kristal” i përfshirë në skandalin me diplomën e Renzo Bossit ka në stafin e tij një prej drejtuesve më të lartë të Ministrisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.175Z

Dorehiqet kupola drejtuese e Departamentit Amerikan te Shtetit

p styletext-align justifyTe gjithe zyrtaret me te larte drejtues te Departamentit amerikan te shtetit kane dhene doreheqjen ne nje veprim qe duket si pakenaqesi e hapur ndaj administrates se re te presidentit Trump Vete i emeruari per sekretar shtetit Rex Tillerson ishte i pranishem ne zyrat e depar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.844Z

Rrezikohet mbyllja e pjesëshme e Departamentit të Sigurisë Kombëtare

Ligjvënësit amerikanë janë përfshirë në një tjetër përballje politike. Kësaj radhe lidhur me buxhetin prej 40 miliardë dollarësh për Departamentitn e Sigurisë Kombëtare. Ligjvenësit republikanë në Dhomën e Përfaqësuesve e kanë lidhur miratimin e buxhetit për këtë departame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.491Z

Johnson, sekretar i Departamentit të Sigurisë Kombëtare

Ish-avokati i lartë i Pentagonit është konfirmuar si Sekretar i Departamentit të Sigurisë Kombëtare të SHBA-së. Senatorët kanë miratuar Jeh Johnsonin, ish-këshilltar i përgjithshëm në Departamentin e Mbrojtjes, me 78 vota për dhe 16 kundër. Ai do të zëvendësojë ish-shefen Janet N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.493Z

Pse Milazim Krasniqi nuk është më shef i Departamentit të Gazetarisë?

Për më shumë se nëntë vite shef i Departamentit të Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës, Milazim Krasniqi nuk është më. Krasniqi ka treguar për "Zëri", se më shumë se nëntë vite që ishte shef I Departamentit të Gazetarisë në UP , në tetor të këtij viti kishte dorëzuar k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.517Z

Zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan viziton sot Kosovën

Autori i Lajmit: red.PRISHTINE - Zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Stjuart Xhons, përgjegjës për Ballkanin do të qëndrojë në Kosovë për një vizitë dyditore. Gjatë kësaj vizite, e cila do të nisë sot, Xhons pritet të takojë krerët më të lartë të institucione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.118Z

Buxheti i Departamentit të Sigurisë Kombëtare

Dhoma e Përfaqësuesve hapi rrugën për miratimin e një projekt-ligji afatshkurtër që do të vazhdojë financimin e Departamentit të Sigurisë Kombëtare. Ligjvënësit votuan sot me 240 vota por dhe 183 kundër duke hequr një pengesë proceduriale për të përparuar me projektligjini, vet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama