Rezultate te kerkimit per termin: +Departamentit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.493Z

Pse Milazim Krasniqi nuk është më shef i Departamentit të Gazetarisë?

Për më shumë se nëntë vite shef i Departamentit të Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës, Milazim Krasniqi nuk është më. Krasniqi ka treguar për "Zëri", se më shumë se nëntë vite që ishte shef I Departamentit të Gazetarisë në UP , në tetor të këtij viti kishte dorëzuar k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.517Z

Zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan viziton sot Kosovën

Autori i Lajmit: red.PRISHTINE - Zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Stjuart Xhons, përgjegjës për Ballkanin do të qëndrojë në Kosovë për një vizitë dyditore. Gjatë kësaj vizite, e cila do të nisë sot, Xhons pritet të takojë krerët më të lartë të institucione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.118Z

Buxheti i Departamentit të Sigurisë Kombëtare

Dhoma e Përfaqësuesve hapi rrugën për miratimin e një projekt-ligji afatshkurtër që do të vazhdojë financimin e Departamentit të Sigurisë Kombëtare. Ligjvënësit votuan sot me 240 vota por dhe 183 kundër duke hequr një pengesë proceduriale për të përparuar me projektligjini, vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.277Z

Wikileaks i fut te dridhurat Departamentit te Shtetit

Sajti beri te ditur se brenda disa ditesh do te publikoje 3 milione dosje te materialeve diplomatike Pas Pentagonit tashme duket se eshte radha e Departamentit Amerikan te Shtetit per te pasur friken nga publikimi i ardhshem i materialeve diplomatike ne sajtin Wikileaks. Permes nje komunikate te pub

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.422Z

Njihuni me zëdhënësen e re të Departamentit Amerikan të Shtetit

Ish-gazetarja  dhe prezantuesja e një emisioni në televizionin Fox News, Heather Nauert është zëdhënësja e re e Departamentit Amerikan të Shtetit. Përvoja e Heather në media dhe interesi i saj i përhershëm për çështjet ndërkombëtare do të kenë vlerë të paçmueshme ndërsa a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.606Z

Nënsekretari i Departamentit amerikan të Shtetit, Nicholas Burns,pritet të japë dorëheqjen

Nënsekretari i Departamentit amerikan të Shtetit, Nicholas Burns, i ngarkuar për Çështjet Politike, pritet të japë sot dorëheqjen, tha një zyrtar i lartë amerikan.Sekretarja e Departamentit amerikan të Shtetit, Condoleezza Rice, pritet të rekomandojë në këtë post 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.172Z

Kryeprokurorja, takime me përfaqësues të Departamentit të Drejtësisë në SHBA

TIRANË - Prokurorja e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë, Ina Rama, vazhdon vizitën e saj të punës në SHBA. Sipas zyrës së Shtypit pranë Prokurorisë së Përgjithshme, gjatë takimeve me përfaqësues të institucioneve homologe si dhe të Departamentit të Shtetit po trajtohen ç

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama