Rezultate te kerkimit per termin: +Deputett

Total: 416
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.931Z

Himara, grekët i dërgojnë letër KE-së

Deputett Deputett e partis opozitare greke "Demokracia e re" kan ndrmarr nj nism pr ta ndrkombtarizuar incidentin e Himars, ku gjeti vdekjen shtetasi Aristidh Guma. Kryetari i grupit parlamentar opozitare n Athin, Jorgos Kumutsakos, njkohsisht eurodeputet i ka drguar nj letr kolegve t tij t Parlame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.351Z

Rama, takim me deputetët e qarkut të Tiranës

Edi Rama ka thirrur n nj mbledhje deputett e qarkut t Tirans pr t’i krkuar t shtojn takimet me bazn. N mbledhjen informale msohet se kryesocialisti i ka urdhruar t zgjedhurit e qarkut m t madh n vend q t jen sa m pran elektoratit t tyre n mnyr q kushdo qoft aksioni politik i radhs i selis roz,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Deputetët, takimi i parë në komisione

Sesioni i ri Kuvendi pritet t nis sesionin e ri parlamentar n datn 6 shtator me eljen e komisioneve parlamentare dhe n dat 9 pritet t mbahet edhe seanca e par plenare pr kt sesion. Kshtu n zbatim t Rregullores s Kuvendit, e hna e par e shtatorit sht edhe data n t ciln deputett do t fillojn veprimta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.047Z

Rezoluta e PD për vizat, PS rikthehet sërish në Kuvend

Deputett e PS do t jen srish nesr n seanc plenare pr t miratuar projektrezolutn e PD, pr liberalizimin e vizave. Vendimi u mor pa pranin e kryetarit Rama q gjendet n Strasburg n nj prpjekje tjetr pr hapjen e kutive. Hyrja e PS n Kuvend vetm pr vizat, diktohet edhe nga deputett e LMN, q kishin parala

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.859Z

Kuvend, CV-të, deputetët e PS-së, ende anonimë

Nuk kanë dorëzuar jetëshkrimet e tyre në Kuvend dokush q do t dij m shum pr prfaqsuesin e tij n Kuvendin e Shqipris, duhet t mjaftohet me emrin dhe mbiemrin e tij. Jan pak m me fat votuesit q prfaqsohen nga deputett “e vjetr”, t cilt nuk e kan kt mandatin e par t d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.499Z

Kuvendi nis javën e dytë të shtatorit. Salla e seancave ende nuk është gati

Legjislativi N javn e par do t filloj puna n Komisionet e Prhershme dhe organet e tjera Kuvendi pritet t nis sesionin e ri parlamentar n datn 6 shtator me eljen e komisioneve parlamentare dhe n dat 9 pritet t mbahet edhe seanca e par plenare pr kt sesion. Kshtu n zbatim t Rregullores s Kuvendit, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.477Z

Grupi i PS-së vazhdon bojkotimin e votimit të ligjeve

Mbledhja e grupit socialist dje shrbeu pr t rifreskuar vendimin e ksaj partie q t mos marr pjes n asnj votim n Parlament, edhe pse deputett angazhohen n diskutime dhe debate pr ligjet t cilat jan n proces. Ashtu si bojkotuan votimin e antarve t rinj t Gjykats s Lart, bojkot q n f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama