Rezultate te kerkimit per termin: +Deputett

Total: 416
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.047Z

Rezoluta e PD për vizat, PS rikthehet sërish në Kuvend

Deputett e PS do t jen srish nesr n seanc plenare pr t miratuar projektrezolutn e PD, pr liberalizimin e vizave. Vendimi u mor pa pranin e kryetarit Rama q gjendet n Strasburg n nj prpjekje tjetr pr hapjen e kutive. Hyrja e PS n Kuvend vetm pr vizat, diktohet edhe nga deputett e LMN, q kishin parala

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.859Z

Kuvend, CV-të, deputetët e PS-së, ende anonimë

Nuk kanë dorëzuar jetëshkrimet e tyre në Kuvend dokush q do t dij m shum pr prfaqsuesin e tij n Kuvendin e Shqipris, duhet t mjaftohet me emrin dhe mbiemrin e tij. Jan pak m me fat votuesit q prfaqsohen nga deputett “e vjetr”, t cilt nuk e kan kt mandatin e par t d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.499Z

Kuvendi nis javën e dytë të shtatorit. Salla e seancave ende nuk është gati

Legjislativi N javn e par do t filloj puna n Komisionet e Prhershme dhe organet e tjera Kuvendi pritet t nis sesionin e ri parlamentar n datn 6 shtator me eljen e komisioneve parlamentare dhe n dat 9 pritet t mbahet edhe seanca e par plenare pr kt sesion. Kshtu n zbatim t Rregullores s Kuvendit, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.477Z

Grupi i PS-së vazhdon bojkotimin e votimit të ligjeve

Mbledhja e grupit socialist dje shrbeu pr t rifreskuar vendimin e ksaj partie q t mos marr pjes n asnj votim n Parlament, edhe pse deputett angazhohen n diskutime dhe debate pr ligjet t cilat jan n proces. Ashtu si bojkotuan votimin e antarve t rinj t Gjykats s Lart, bojkot q n f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.533Z

Terrpia e deputetve tan

Deputett e Kuvendit t Kosovs mjafton t ojn dorn lart n katr seancat q brenda muajit mban ky institucion dhe pr kt shprblehen me m shum se 1 mij e 50 euro. Por, kjo duket t mos jet e mjaftueshme pr krkesat gjithnj n rritje t disa ligjvnsve. Ata krkojn m shum para pr t njjtn pun q bjn. Kjo shum sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.581Z

Deputett socialist braktisin salln e kuvendit

Deputetet e Partisë Socialiste braktisin seancën parlamentare ku po diskutohej për rregulloren e kuvendit. Kreu i grupit kuvendor socialist, Gramoz Ruci deklaroi se socialistët nuk mund të bëhen bashkëfajtorë të amendamentit."Po goditet integriteti politik i deputetëve"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.899Z

Kuvend, deputett e PD akuza Rams

Parlamenti i Shqipërisë ka nisur pasditen e sotme punimet pa praninë e opozitës, e cila e kishte paralajmëruar disa ditë më parë bojkotin e saj. Fjalën e kanë marrë deputetët e mazhorancës, të cilët kanë përdorur një fjalor të ashpër ndaj kryetarit të PS Edi Rama. Dep

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama