Rezultate te kerkimit per termin: +Deputett

Total: 416
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.096Z

Balla, Topallit: Publiko rendin e ditës së të hënës

Sekretari i grupit parlamentar t PS-s, deputeti Taulant Balla, i krkoi dje kryetares s Kuvendit t Shqipris shtjet q do t prbjn rendin e dits n seancn e ardhshme t Parlamentit, q sht t hnn. Deputeti Balla iu referua Rregullores s Kuvendit dhe nenit 30, paragrafi 2, t saj ku prcakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.439Z

Vokshi, Ramës: Urdhëro deputetët të firmosin hetimin

Deputetja e Partis Demokratike, Albana Vokshi, i krkoi dje kryesocialistit dhe kryebashkiakut t Tirans, Edi Rama, q t urdhroj deputett e tij q t firmosin pr ngritjen e komisionit q do t hetoj pasurit e politikanve. N t kundrt, paralajmroi dje znj. Vokshi, ky komision do t ngrihe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.155Z

Në grupin e Ramës, luftë bërrylash për karrierë partiake

Riorganizimi i forumeve në PS, garë mes të rinjve. Beteja mes biznesmenëve dhe atyre që solli Rama në PS Ndryshimi i kryesis dhe sekretariatit, por dhe nj rifreskim i prbrjes s asambles, nuk jan m sekret pr Partin Socialiste. Kundrshtart e Rams e ndjejn q nuk do t vazhdojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.870Z

Braun i shpëton sfidës laburiste

Kryeministri britanik, Gordon Braun duket se i ka shptuar sfids m t fundit nga brenda partis s tij Laburiste pr ta larguar nga udhheqja e saj. Por niveli i mbshtetjes q ai gzon brenda partis, mbetet n pikpyetje. T mrkurn dy ish-ministra krkuan q deputett laburist t votonin n fshehtsi nse Braun ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Marrveshjet e miratuara

Tiran (start)- Kuvendim i Shqipris ka miratuar kt t enjte me shumic votash disa projektligje dhe marrveshje t rndsishme. Kshtu, deputett kan miratuar ratifikimin e marrveshjes, ndrmjet Kshillit t Ministrave t Republiks s Shqipris dhe Mbretris s Norvegjis pr lehtsimin e lshimit t vizave", disa ndrysh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

"Mediu", n Kuvend t hnn

Ne seancn plenare t paradites, Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli kat ditur se ditn e hn deputett do t votojn pr imunitetin e deputetit Fatmir Mediu. Kryeparlamentarja bri me dije se pas ksaj do t mblidhet edhe Kshilli i Rregullores, Mandateve dhe Imunitetit. Ndrkaq, lidhur me dekretet e Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.168Z

PS, drejt betimit në Kuvend?

Negociatat q do t zhvillohen sot dhe nesr, do t jen prcaktuese pr veprimet e mtejshme t grupit parlamentar t Partis Socialiste. Nse do t arrihet gjetja e nj formule kompromisi midis mazhorancs dhe opozits, hyrja e deputetve n Kuvend do t ishte krejt e justifikueshme. Prtej ksaj situate, o

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama