Rezultate te kerkimit per termin: +Dhe

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.596Z

Une dhe ju, ju dhe ne

Dulgar Mollondra Une jam shoku dhe miku i juaj! Ju jeni shoket dhe miqte e mi! Une ju shoh vazhdimisht, ju ndjek me mall e dashuri si ne televizione, ne shtypin e perditshem, ne intervista, ne debate televizive, ne samite, konferenca, ne konventa, ne kuvend, ne kongrese, ne takime te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.871Z

Amerika dhe Rusia, Kosova dhe Osietia

Kosova dhe Osetia jugore, edhe po t mos gjendej deri me sot nj ngjashmri e fuqishme midis tyre, jan krijuar aq marrdhnie me njra-tjetrn javt e fundit, sa q nuk ekzistonin fare m par. Si dihet Kosova shpalli pavarsin m 17 shkurt dhe deri me sot sht njohur nga 46 shtete. Shtetet e Bashkuara t Amer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.060Z

Llafe dhe llafe dhe llafe prape

Artan Lame - “Fushë dhe fushë dhe fushë prapë/ Fushë e pasosur dhe shumë vapë”. Kështu me këto dy vargje, e nis Çajupi poezinë e tij të mrekullueshme p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.518Z

Realiteti dhe Miti, Miti dhe Fjala

Në jetën e përditshme ne e perceptojmë fjalën si hije të realitetit, si reflektim të tij. Më i drejtë do të qe pohimi i kundërt: realiteti është hije e fjalës. Filozofia, në thelb, është filologji e thellë, studim krijues i fjalës. Bruno SZULC Thelbi i realitetit është kuptimi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.355Z

Bajern dhe Siti fitojnë dhe kualifikohen

Në Grupin D, Bajerni i Mynihut dhe Manchester City kanë arritur të presin një biletë për në fazën tjetër të Ligës së Kampioneve, teksa ju mbetet vetëm të përcaktojnë se cila do të jetë kokë grupi. Edhe pse me shumë ndryshime në formacion, bavarezët siguruan një fitore minimale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.083Z

Kosova dhe Siria: Dikur dhe sot

Mediat australiane po shkruajnë për krizën e refugjatëve në Siri, duke e krahasuar me gjendjen e Kosovës, gjatë konfliktit të armatosur në vitin 1999. Qeveria australiane atë kohë, kishte përpiluar politika me anë të të cilave i kishte ndihmuar refugjatët kosovarë që të strehohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.083Z

Milan ikin dhe Gatuzo dhe Inzagi

Tashmë është zyrtare: Te Milani ka përfunduar një cikël. Pas lamtumirës së Alesandro Nestës, nga kuqezinjtë zyrtarizohen edhe largimet e Xhenaro Gatuzos dhe Filipo Inzagit. Gatuzo konfirmoi largimin nga “Djalli”, pas një takimi t&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama