Rezultate te kerkimit per termin: +Dhjetorit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.247Z

EULEX i gatshëm në fillim të dhjetorit

Prishtinë (rel/start) EULEX-i vazhdon me dislokimin në Kosovë dhe do të jetë i gatshëm nga fillimi i dhjetorit, njoftuan zyrtarë të misionit të BE-së në Prishtinë. Zëdhënësi i misionit, Victor Reuter, ka deklaruar se dislokimi po shkon mirë. Sipas tij, EULEX do të jetë i gatshëm n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.506Z

Berisha pershendet studentet e Dhjetorit

Kryeministri i vendit Sali Berisha ne kuader te 20-vjetorit te levizjes se dhjetorit te vitit 1990 ka pershendetur studentet qe atehere zbriten ne shesh kunder diktatures me te eger komuniste. Ne nje konference per shtyp te mbajtur para pak castesh Berisha ka shprehur vleresimin e tij nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.398Z

KosoveOSBE nukvezhgon zgjedhjete 12 dhjetorit

PRISHTINE- Misioni i Organizates per Siguri dhe Bashkepunim ne Evrope OSBE nuk do ti vezhgoje zgjedhjet e jashtezakonshme te 12 Dhjetorit ne Kosove por do te ofroje mbeshtetje teknike per Komisionin Qendror te Zgjedhjeve.Zyrtare te ketij misioni te cituar nga BBC kane thene se roli i OSBE-se eshte s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.294Z

ERE: Fatura e dhjetorit, abuzive

Fenomeni i faturimit pa te drejte i energjise se dhjetorit me cmimet e rritura nuk ka qene i izoluar. Burime nga nivelet me te larta drejtuese te Entit Rregullator pranuan per Top Channel se prane Entit kane mberritur keto dite shume ankesa nga qytetaret, te cileve nje pjese e energjise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.161Z

Irlanda Brukseli Marreveshja ne fillim te dhjetorit

Negociatat mes Irlandes dhe BE-FMN per planin e shpetimit mund te mbyllet ne fillim te dhjetorit. Lajmin e ka bere te ditur per radion irlandeze RTE zedhenesi i komisionit te puneve ekonomike dhe monetare te BE-se Amadeu Altafaj.Urojme qe per ne fund te dhjetorit pakti te mbyllet me suks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.003Z

EULEX: Do jemi gati në fillim të dhjetorit

EULEX-i vazhdon me dislokimin në Kosovë dhe do të jetë i gatshëm nga fillimi i dhjetorit, njoftuan zyrtarë të misionit të BE-së në Prishtinë. "Dislokimi po shkon mirë. EULEX do të jetë i gatshëm nga fillimi i dhjetorit. Ne jemi të gatshëm që prej atij momenti ta zbatojmë man

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.577Z

BDI: Ceshtja e emrit, zgjidhje brenda dhjetorit

Partia shqiptare BDI ka paralajmeruar qeverine maqedonase me radikalizim te situates nese deri ne fund te dhjetorit nuk zgjidhet ceshtja e emrit dhe nuk ecet perpara me proceset integruese. “Shqiptaret nuk presin. BDI i jep afat qeverise qe deri ne dhjetor te garantoje faktorin nder

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama